Dcera říše přehled

Dcera říše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466554/bmid_dcera-rise-Y0x-466554.jpg 4 102 102

Hetty je dokonalá německá dívka. Její otec vyzdvihuje nacistickou ideologii, její bratr nadšeně vstoupí do Hitlerjugend. Hetty bezmezně věří ve svou zemi i lidi, kteří jí vládnou. Dokud ji jednoho dne nezachrání před smrtí utonutím Walter, židovský chlapec. A to změní úplně vše.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Alpress

Daughter of the Reich , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dcera říše. Přihlašte se a napište ho.

evask
19.03.2024 4 z 5

Mně se to líbilo. Čtyři a půl hvězdičky.

VladkaBU
08.11.2023 5 z 5

... čtivý příběh už od začátku. Už v několikáté knize na toto téma jsem zjistila, že Němci, kteří se podíleli na konečném řešení , a vším s tím spojené, svoje děti drželi od těchto věcí a informací, v nevědomosti. Gerta tak byla doma vychovávaná. I když postupně zjišťovala pravdu, některé skutečnosti nedomyslela.

Ovecka_Saki
27.03.2023 3 z 5

Kniha začala dobře, vždycky jsem četla jen vyprávění z pohledu Židů, nikdy ne z pohledu nacistické rodiny. Číst tedy, jak to fungovalo a co všechno se děti učily, ta nenávist, již od malého dítěte, kdy ani pořádně nechápalo, co se děje, no hrozné. Zato romantická linka o zakázané lásce mě nebavila, dospívající Hetty mi přišla jen jako hloupoučká husa a jak otěhotněla, tak to byl jen poslední hřebík do rakve, naprostá husa! A pak čeká, že se to nějak samo vyřeší a najednou, že jsou z toho problémy! Byla jsem z ní akorát otrávená.

Knižní novinky (26. týden)

27.06.2021

Kniha Dcera říše v seznamech