Dcery Sparty přehled

Dcery Sparty https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465066/bmid_sparty-dcery-EhA-465066.jpg 4 41 41

Jejich příběh zná celý svět. Dcery spartského krále Tyndarea vstoupily do dějin a příběhů. Starší Klytaimnéstra coby zrádná manželka mykénského krále Agamemnóna. Mladší Helena jako ta, pro kterou povstalo celé Řecko a shořela Trója. Ovšem o jejich osudech vyprávěli muži. Je načase dopřát hlas i jim a odhalit, kdo byl skutečným hrdinou a kdo zrádcem Barvité vyobrazení starého Řecka a historie, kterou nepíší pouze vítězové.... celý text

Literatura světová Romány Mytologie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Daughters of Sparta , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dcery Sparty. Přihlašte se a napište ho.

Le Chat
19.05.2024 5 z 5

Tak tato kniha se podle mne autorce opravdu povedla a je lepší než Ve stínu Persea. Proto nakonec přidávám pátou hvězdičku.

Elea
24.02.2024 4 z 5

Zajímavé vyprávění o zničení Tróje bez mytologie a jejího vlivu, z pohledu Heleny a Klytaimnéstry (která se mi líbila mnohem víc).

adelact
29.01.2024 2 z 5

Respekt pro Claire Heywood, že se nebála přidat se k trendu feministických převyprávění klasických mýtů. Ale její styl asi nebude nic pro mě. Cca po 100 stránkách jsem byla připravená knížku odložit, ale protože jsem nevěděla, co číst jiného, vrátila jsem se k ní. Jak Claire sama poznamenává, snažila se příběh převyprávět jako „historicky autentický“ a „v souladu s archeologickými důkazy“. To v praxi to znamená, že mýtus je ochuzen o určitou mytologickou magii, která tam mně osobně scházela.

Prastaré mýty nám neřekly všechno...

10.01.2024

Knižní novinky (44. týden)

31.10.2021

Kniha Dcery Sparty v seznamech