Deoduši přehled

Deoduši
https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58265/deodusi-58265.jpg 4 124 124

Sbírka obsahuje Werichovy bajky a pohádkové prózy z autorova posledního tvůrčího období, převážně z let 1959–1972. Příběhy, napsané po oblíbeném a úspěšném Fimfáru, jsou stejně tak nápadité, poetické i humorné, láska v nich vítězí nad nenávistí, vstřícnost nad arogancí, statečnost nad zbabělostí, dobro nad zlem, jak už to v pohádkách bývá, ale zde čtenář silně vnímá „duši“ moudrého klauna. Přesto nás Werichovy pohádky znovu a znovu okouzlují a stále se k nim chceme vracet. Editor výboru Ondřej Müller pečlivě vybral 15 pohádek a bajek do knížky s tajuplným názvem Deoduši, která byť má podnázev Dospělé pohádky, potěší čtenáře všeho věku – stejně tak jako příběhy fimfárovské.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Deoduši. Přihlašte se a napište ho.

klaraj093
22.12.2023 5 z 5

Pan Werich byl opravdu umělec, co uměl používat slova. Sbírka je už opravdu spíše pro dospělé, i tak je ale úžasná.

evelýny
26.08.2023 4 z 5

I když jsi orel, neurážej chrobáky. Když jsi chrobák a když tě mrzí, že jsi chrobák, no tak dělej něco jiného, anebo si zvykni.
Když jsi zajíc, to se nedá nic dělat.

Zábavné, vtipné.Trochu fraška, možná parodie s bezbřehou fantazií a kapkami metafor.
Zkrátka WERICHOVSKÉ.

,,Na minulost se dá vzpomínat, na budoucnost se má myslit, ale žít se dá jenom, když jsme tu na světě přítomni."

Audiokniha: jedinečně, andante čte Jan Werich

kaczka79
30.04.2023 5 z 5

Knihu jsem neznala, hodně mě překvapila, četla jsem jen Fimfárum a jsem ráda, že mám tento další skvost v knihovničce. Doporučuji všem fanouškům "pana spisovatele "Wericha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Deoduši v seznamech

v Právě čtených3x