Děravý úřad přehled

Děravý úřad https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54123/bmid_deravy-urad-0Bc-54123.jpg 4 25 25

Pašovat plutonium ze střediska nukleárního výzkum je překvapivě snadné. Potíže přijdou, až ho chcete zase vrátit zpátky. Děravý úřad je atomová fraška, jejíž autor kdysi pracoval v mírně radioaktivní záři britského jaderného průmyslu. Kniha je skvělou satirou zevnitř. Nešťastný hrdina, vědec Roy Tappen, jako by se ocitl přímo v černé komedii, když mu "neškodná" krádež kousku kancelářského nábytku nadělí domů vlastní zásobu jaderných zbraní. Následuje řetězová reakce veselých eskapád, kdy se jedna katastrofa vrší na druhou a dohání stále zoufalejší Tappena na hranice science fiction, když se z té kaše snaží najít cestu.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Talpress

The Leaky Establishment , 1984

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děravý úřad. Přihlašte se a napište ho.

petr_
17.08.2022 3 z 5

Není to zrovna můj šálek čaje, ačkoliv se jedná o útlou knížku, trvalo mi poměrně dlouho ji dočíst. Ale obsahuje skvělé nápady a popisy reality. Jenom doufám, že pokud to takhle funguje na více místech, tak nám jaderná apokalypsa nehrozí.

Midudedi
01.07.2018 5 z 5

Čistá esence suchého anglického humoru kořeněná štědrou dávkou ironie. Moc nadějí jsem knize nedával, ale je skvělá.

Kdo četl Jak nevyloupit banku nebo Jak neuloupit smaragd, a napadlo ho, jak by příběh vypadal v anglické verzi, zde má odpověď.

Nebojím se všechny tři knihy dát na roveň.

karel0684
21.12.2016 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazil úplně náhodou. Je vtipná a plná absurdního humoru. Pět hvězdiček nemá jen za to, že občas je trochu až moc přitažená za vlasy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Děravý úřad v seznamech

humor anglický humor jaderná fyzika

David Langford
anglická, 1953