Slyším sirény v ulicích přehled

Slyším sirény v ulicích
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371345/bmid_slysim-sireny-v-ulicich-oAo-371345.jpg 4 59 59

Detektiv Sean Duffy série

Nic takového jako dokonalý zločin neexistuje. Všichni lžou. Věř svým instinktům. Dober se pravdy. To všechno inspektor Sean Duffy dobře ví. Po dlouhé rekonvalescenci se vrací do práce a je připraven čelit novým výzvám, které na něho čekají. A hned první je mrtvola bez hlavy a končetin, pohozená ve starém kufru na skládku v opuštěné továrně. Duffy se urputně vydává po sebenepatrnějších stopách, které by ho mohly dovést k vrahovi. Indicie vedou do vysokých pater nadnárodního kapitálu, ke krásné mladé vdově v zapadlém koutě nehostinného severoirského venkova i ke špatně odvedené policejní práci v minulosti. Jenže jsme v Severním Irsku osmdesátých let dvacátého století a veškeré dění, a to kriminální především, se odehrává na pozadí nesmiřitelného sektářského násilí, v prostředí, kde víc než pravda platí příslušnost ke „správné“ straně. A zastání navíc detektiv nenachází ani u všemocné FBI. Ve hře jsou totiž ještě jiné, „vyšší“ zájmy. A motivy staré jako lidstvo samo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vyšehrad

I Hear the Sirens in the Street , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slyším sirény v ulicích. Přihlašte se a napište ho.

broskev28
02.03.2023 4 z 5

První díl mě oslovil mnohem více, ale tenhle mi zase přijde reálnější - ve smyslu každodenní ubíjející rutiny, která ale v tehdejším Irsku byla v podstatě bojem o život. Divné, nepochopitelné, místy hrůzostrašné a ve výsledku vlastně nudné: o prachy jde vždycky až v první řadě . . .
Určitě doporučuju a jsem moc ráda, že ji máme v knihovně.
P.S. Humor nechybí, ale mě dostalo tohle: "Vrchní inspektor Brennan si povzdychl a ukazováčkem začal vyťukávat rytmus do desky stolu, přičemž nevědomky (nebo možná vědomě) morseovkou vysílal slovo prdel."
Vyzkoušela jsem a sděluju: jen vyťukat to slovo mi dá pekelnou práci a už vůbec nechápu, jak by to někdo jiný mohl zaregistrovat a "přečíst"; smekám!

postrach
01.03.2023 2 z 5

Lepší než první díl.Jen jsem knihou proplula.Není to šálek mého čaje.Dám si od autora pauzu.

kap66
02.08.2021 5 z 5

„Zapnul jsem si zprávy Ulsterské televize: střelba v Crossmaglenu, podezřelá dodávka v Cookstownu, žhářský útok v Lurganu – nic až tak vážného.“
Detektivka z Belfastu první poloviny 80. let nabízí zcela jinou atmosféru než kterákoliv jiná, a vyžaduje tím i specifického hrdinu. Toho beru za svého už od prvního dílu: vyšetřovatel se srdcem, mozkem, nadhledem a smyslem pro spravedlnost i humor (takže mu odpouštím i blahosklonné oslovování žen zapojených do vyšetřování „moje milá“ - a silně podezřelé muže bych radši „hošíčku“ taky netitulovala), hlavně ale schopného lavírovat mezi katolíky a protestanty. V roce 1982 to v Severním Irsku vypadalo, jako by „ožil Blade Runner“, a mně ta malá pocta Phillipu K. Dickovi (v témže roce umřel) přišla sama o sobě milá a co do přesnosti zachycení atmosféry výstižná.
Nejlepší můj úlovek v džungli detektivkových sérií v letošním roce. Trudoš, Killingjoke a Metla mají dobrý vkus a čuch právě na takové detektivky - s prostředím, jež není jen namalovanou kulisou. Díky vám, čtenáři moji oblíbení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2014 - Barry Award (Best Paperback Original)

Kniha Slyším sirény v ulicích v seznamech

v dalších seznamech2x

detektivní a krimi romány Irsko detektivní drsná škola Severní Irsko