Děti s cedulkou přehled

Děti s cedulkou https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29732/bmid_deti-s-cedulkou-SKV-29732.jpg 5 99 99

Kniha příběhů o osudech lidických dětí odebraných po lidickém masakru rodičům a určených k poněmčení. Na základě vzpomínek dětí, které přežily, se autorům podařilo bez zbytečného patosu popsat jejich osudy v nacistických "dětských domovech", v německých rodinách až po návrat domů.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děti s cedulkou. Přihlašte se a napište ho.

andulka767
16.07.2022 5 z 5

Kniha mě velmi překvapila, četla jsem ji při příležitosti výročí vypálení obce Lidic a ani jsem nečekala, jak dobře bude napsaná. Příběh popisuje osud dětí určených k poněmčení po tragédii v Lidicích. Z knihy místy až mrazí při představě, jaké hrůzy se v minulosti děly a to se jedná jen o malý zlomek příběhů lidí, které prožili válku. Určitě můžu doporučit všem, kteří si chtějí přiblížit Lidickou tragédii ve velmi dobře zpracované formě, kterou přečtete jedním dechem.

IvetaZ
05.11.2021 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že to bude tak dobré! Hodně chytlavě psané a emočně silné téma. Určitě doporučuji tomu, kdo se zajímá o osudy dětí odvezených k poněmčení i nadšenci válečné literatury.

dagmar5477
15.04.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Děti s cedulkou v seznamech

v dalších seznamech1x