Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví přehled

Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506750/bmid_deti-to-chtej-vedet-taky-U9i-506750.jpeg 4 42 42

Kniha Děti to chtěj vědět taky je pomůckou pro všechny rodiče, prarodiče, tetičky, strýčky a další, kteří se chtějí aktivně podílet na sexuální výchově dětí a poskytnout jim kvalitní a ověřené informace bez mýtů a stereotypů. Kombinuje odborný výklad s osobními výpověďmi, modelovými ukázkami konverzací a rozhovory s odborníky a odbornicemi na specifické oblasti sexuálního zdraví, a pokrývá tak klíčová témata jako sexuální chování dětí, dětská masturbace, sexuální orientace a genderová identita, sex nebo sexuální násilí. Ukazuje, že rodiče mohou být těmi, za kterými si dítě přijde pro radu, že s rozhovory o vztazích a sexuálním zdraví můžeme začít už od nejútlejšího věku a že sexuální výchova není jenom o navlékání kondomů na banán a rozdávání vložek.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví. Přihlašte se a napište ho.

Teea
29.02.2024 5 z 5

Skvělá kniha, skvěle napsána. Její formát je opravdu pěkný.
Líbí se mi, že se nejedná o holý text, grafická úprava naprosto famózní, díky ni četba doopravdy rychle ubíhá.

Každopádně, některých témat se autorky jen dotkly povrchově, například ochrana a antikoncepce, kde strašně moc možností a v knize se bavíme jen o těch nejzákladnějších.

Rozhovory prokládané mezi kapitolami je skvělý nápad, kde se dozvíte o něco málo víc z jiné strany.

“moderní výchovný metody” jako respekt k dítěti, budování důvěry a příjemného prostředí je naprosto v pořádku.

Market-k-a
10.02.2024 4 z 5

Jelikož knížku autorky doporučují i tetičkám, nechala jsem se zlákat :) Knížka mě bavila, dozvěděla jsem se i něco nového. Ubírám jednu hvězdičku proto, že na mě jsou některé výchovné metody až moc moderní, ale pokud souzníte s respektující výchovou, budete určitě spokojení. Pro rodiče větších i menších dětí doporučuji.

pige
14.10.2023 5 z 5

Nechce se mi věřit, že existují lidí, kteří nevědí, že žena má tři "otvory".
Nechce se mi věřit, jaká směšná označení pro pohlavní orgány lidé používají.
Nechce se mi věřit, že jsme v 21. století...

Nicméně po přečtení některých komentářů níže se už nedivím - sex a vše kolem něj je tabu. Snad už naše společnost někdy dospěje. Kéž by!

Když jsem knihu četla, rozhovory mě nebavily a přišly mi jako zbytečná vsuvka.
Opak je pravdou - ukazují i jiný pohled na věc (věřící, lidé LGBTQ+ komunity, odborníci).

Kniha je čtivá, nenásilná. Není vulgární. Nepodněcuje k nenávisti odlišných jedinců, nenabádá k potlačení odlišných názorů. Je skvělým průvodcem!

S LGBTQ+ nemám sebemenší problém.
Také jsem si mnohdy říkala, že se kolem toho dělá zbytečný humbuk. Teď už to chápu. Je to potřeba.
Většina naší společnosti je stále zabedněná. A pokud se někdo ztotožňuje s uvedenými slovy R. Uzla, bude zabedněná ještě dlouho.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Děti to chtěj vědět taky – O respektujících vztazích a sexuálním zdraví v seznamech

v Právě čtených7x