Dievča, ktoré chcelo zachrániť knihy přehled

Dievča, ktoré chcelo zachrániť knihy https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501339/bmid_dievca-ktore-chcelo-zachranit-knihy-ERj-501339.jpeg 5 194 194

Poetický príbeh o nekonečnej láske ku knihám a o mágii, ktorá sa v nich skrýva. Viete, čo sa deje s knihami, ktoré si z knižnice nikto nepožičiava? Nevedela to ani desaťročná vášnivá čitateľka Anna, kým jej to neprezradila najlepšia kamarátka, knihovníčka pani Monsenová. Nečítané knihy... miznú! Spolu s nimi však miznú aj ľudia, ktorí v nich žijú. Anna sa s tým nedokáže zmieriť a rozhodne sa, že zabudnuté knihy zachráni. Ale ako? Vydajte sa na dobrodružnú záchrannú misiu spolu s Annou a spoznajte neodolateľné čaro kníh a ich hrdinov.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Jenta som ville redde bøkene , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dievča, ktoré chcelo zachrániť knihy. Přihlašte se a napište ho.

Prateri
30.03.2024 5 z 5

Vnučka tu knihu zapomněla. Nádherné ilustrace, příběh kratičký, plný lásky ke knihám. Knížečka už u mne zůstane - zachráním ji.

Starmoon
05.02.2024 3 z 5

Prekrásne obrázky, až mi bolo ľúto, že ilustrujú taký pomerne tuctový príbeh. Ako celok je to vizuálne pekné, text trošku ťažkopádny a pre deti nie celkom zaujímavý (tie citlivejšie sa dokonca môžu cítiť trošku citovo vydierané, že ak si z knižnice nenavláčia hordy starých kníh, kvôli nim tie knihy zhoria, čo bol, mimochodom, dosť preexponovaný motív) a navyše hláška od jednej z dospelých postáv knihy, ktorá by v detskej literatúre naozaj nemala čo robiť: "Nie si taká hlúpa, ako vyzeráš." Prosím? Takto sa jedna knihovníčka prihovára dieťaťu, ktorému predtým nanútila absurdnú misiu kvázi záchrany kníh? Keď tak nad tým rozmýšľam, už len preto uberiem zo štyroch hviezdičiek na tri.

Knihomolová
20.12.2023 5 z 5

Krásná, nádherně ilustrovaná a čtivá kniha s velmi silným poselstvím. Věřím, že tahle knížka pohladí po duši každého, kdo to právě potřebuje... a dospěláky možná i citelněji, než děti.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dievča, ktoré chcelo zachrániť knihy v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech4x