Dítě z trosek přehled

Dítě z trosek
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490573/bmid_dite-z-trosek-jIL-490573.png 5 82 82

Napínavý román z poválečného Německa od oceňované autorky krimi románů Zimní Hamburk na přelomu let 1946 a 1947. Čtrnáctiletý Hanno Dietz s matkou a mladší sestrou si přivydělávají sběrem kovového šrotu v rozvalinách města. Když v jednom rozbořeném domě narazí na mrtvou ženu a venku objeví zamlklého zbloudilého chlapce, jejich život se obrátí vzhůru nohama. Celá záhada prorůstá až do 90. let, kdy se Anna Meerbaumová rozhodne rozřešit tajemnou minulost své rodiny – a přitom narazí na dosud nevyřešený zločin.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Trümmerkind , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dítě z trosek. Přihlašte se a napište ho.

JJJ007
28.02.2024 5 z 5

Velmi čtivě napsaný příběh, který končí překvapivým rozuzlením.
Knihu doporučuji.

Arev122
21.01.2024 5 z 5

Pěkné čtení z poválečného Německa ."Dítě z trosek " bylo nalezeno v sutinách Hamurku a ujala se ho žena se dvěma dětmi. Rozuzlení bylo po po čtyřiceti letech . Tak by se to mohlo i ve skutečnosti stát

soukroma
31.08.2023 5 z 5

Výborné: drsná doba těsně (po)válečná v Německu a různě děsivé osudy přeživších, včetně uprchlíků a přesídlenců z východu (včetně sudet), v různých okupačních zónách. Dva komplikované příběhy, nejasnosti, lži, zamlčení, tajemství, která nakonec v roce 1993 odhalí vraždy v Hamburku 1947 a nepříjemně rozklíčují i jednu rodinnou hrůzu.
Velmi čtivé, krátké, neuvěřitelné (v dobrém) a zřejmě inspirováno skutečnými osudy (za války a po válce se jistě dělo věcí..., mnohé dodnes neobjasněné).

Rivalové, Jen čas ukáže a dalších 70 knižních tipů (15. týden)

10.04.2022

Kniha Dítě z trosek v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x