Dívenka s tmavýma očima přehled

Dívenka s tmavýma očima
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4942/divenka-s-tmavyma-ocima-4942.jpg 4 24 24

Drobná próza z Pagnolovy tvorby je zasazena do Marseille z počátku století.Tři přátelé dychtivě vnímají vše, co přináší každý nový den rušného města a tak se stane mimořádnou událostí, když začnou potkávat tajemnou dívku. A je to právě jeden z nich, který propadne kouzlu dívenky s tmavýma očima, která se pak provždy stane symbolem křehké,těžko uchopitelné lásky.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Vyšehrad

La petite fille aux yeux sombres , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dívenka s tmavýma očima. Přihlašte se a napište ho.

wooloong
26.08.2022 4 z 5

Čtyři mladíci, kteří tak trochu neví, co se svým životem, a jedna krásná tajemná dívka. Líbil se mi především autorův smysl pro humor.

"Dokonce jsem dostal dva zamilované dopisy, které urážejí rovným dílem jak mravopočestnost, tak i pravopis."

"Sledoval jsem tě. Sledoval jsem ji. Sledoval jsem vás ..."
"To je cvičení z gramatiky nebo detektivka?" zeptal se Grasset.

n.ezn.amy
04.07.2021 4 z 5

Krátká povídka, která se odehrává v Marseille, kdy tři přátelé potkávají tajemnou dívku a jeden z nich k ní zahoří platonickou láskou, ovšem jednoho dne dívka zmizí a on netuší kdo byla ona dívka, po které tak toužil. Celkem hezký příběh, kdy se mi líbilo jeho rozuzlení, ovšem Jak voní tymián je nepřekonatelný

Skawin
25.04.2015 3 z 5

Opravdu trochu jiný Pagnol... Jak jsem se v úvodu dočetla, povídka byla napsaná jako doplnění prázdného místa do časopisu. Bohužel jsem se místy nedokázala ubránit pocitu, že je to na textu znát.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dívenka s tmavýma očima v seznamech

v dalších seznamech1x

láska Francie francouzská literatura