Dívka, moře a noc přehled

Dívka, moře a noc https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47928/bmid_divka-more-a-noc-TJ3-47928.jpg 4 36 36

Milostný příběh, v němž se realita prolíná s fantastičnem. Hlavní hrdina a vypravěč je nesnášenlivý morous, pracující jako žurnalista. Před světem se nejraději schovává a uchyluje se k oblíbeným LP a knihám. Jednoho dne se ale seznámí s dívkou, se kterou si bezvýhradně rozumí. Po čase si ale musí začít připouštět, že kolem jeho milé začínají přibývat různé podivnosti a nevysvětlitelné věci.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Sophie, la mer et la nuit , 1976

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dívka, moře a noc. Přihlašte se a napište ho.

Lili
16.02.2023 4 z 5

Chůze po laně reality vedoucí přes vlákna snů. Kde jedno končí a druhé začíná?

Atuin
04.12.2021 3 z 5

Zajímavé, záhadné a hravé. Napsáno to je obratně a ve skutečnosti to dělá tu knihu čitelnou až do konce. Nápad je dobrý, ale víc jak 3,5* dát nemohu.

Lessana
05.09.2021 3 z 5

Výborne napísaná vec! S takými... ani nie fantazmagorickými (ono sa na to dosť ťažko hľadá príhodné slovo), ale "úhybnými", popletenými, no skvelo vymyslenými dialógmi, aké vedú rozprávač so Sofie, som sa ešte v literatúre (a ani v skutočnosti, pravdaže) nestretla.
Štýl je dokonale prepracovaný, pán autor sa neminul povolaním, no a, samozrejme, ani pani prekladateľka - bol to vyslovene zážitok čítať a kochať sa slovami a ich vzájomnými väzbami.
S rozprávačom Éricom Habnerom cítite, rozmýšľate, pátrate, chodíte domov a do roboty, na more, uškŕňate sa pri jeho vtipných postrehoch, prajete mu zmyselnú Sofie a tiež, aby bola menej záhadná a miznúca. Rovnako mu rozumiete pri Juliette či v robote s Rolandom. A nerozumiete pri Natálii, Karen či Danielovi Ridderovi.
No predsa je moje hodnotenie len 3-hviezdičkové. Prečo? Lebo záver. Priznávam, že je to najskôr mnou, ale nepochopila som pointu, čo ma dosť mrzí, lebo text je to výborný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dívka, moře a noc v seznamech

belgická literatura

Jacques Sternberg