Dívka na vdávání přehled

Dívka na vdávání https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32229/bmid_divka-na-vdavani-5mG-32229.jpg 4 103 103

Humoristickým zpracováním jedné ze starých českých legend oživuje autor příběh Břetislava a Jitky a nutí tak čtenáře k novému pohledu na počátky našich dějin.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dívka na vdávání. Přihlašte se a napište ho.

wooloong
12.04.2024 5 z 5

Pan Švandrlík je Pan spisovatel. Vtipné, čtivé a ta moderní mluva skvěle podtrhává příběh z doby drsného raného středověku. Vlastně jsem ze Starých pověstí českých nikdy moc nechápala význam tohoto Břetislavova činu, ale pan Švandrlík to vysvětlil docela logicky. Navíc do příběhu umně vpletl linku s Vršovci a ta nemá chybu.

heavy66
21.02.2024 4 z 5

Na mém oblíbeném českém národě miluji schopnost dělat si legraci sám ze sebe a z legendárních postav české historie. Pochybuji, že by totéž dokázali Němci nebo Rusové.
Miloslav Švandrlík byl specialistou na vtipnou modernizaci starobylých příběhů a dějepisných ikon. Dětskému čtenáři tak uvízne v paměti mnohem více detailů, než by získal čtením učebnice!

LukasB.453
13.04.2023 5 z 5

knížka má jednu zásadní vadu - je příliš tenká. ach, jak bych si přál aby mistrovi byl v chaloupce v Mukařově dopřán delší život plný pevného zdraví, a aby kniha dosáhla tloušťky Zrzavého Orma (se kterou má mnoho společného)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dívka na vdávání v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x