Dívka v medvědí kůži přehled

Dívka v medvědí kůži https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523845/bmid_divka-v-medvedi-kuzi-651f0342c91c6.jpg 5 36 36

Říkají jí Medvědice Janka. Není to kvůli tomu, kde ji našli, ale proto, že je jiná. Janku našli jako dvouletou u medvědí jeskyně a ona celý život přemýšlí, odkud vlastně pochází. Tváří se, že nevidí, jak se na ni ostatní vesničané dívají a špitají si. Janka je na svůj věk vysoká, statná a silná a zoufale si přeje být i uvnitř stejně silná jako navenek. Podivné okolnosti Janku přimějí opustit dosavadní domov a vydat se hledat odpověď na otázku, co je ve skutečnosti zač a kam patří. To ovšem ještě netuší, že ji čeká dobrodružná výprava, jakou by si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Putování ji zavede od břehů ledové řeky až k vrcholku běsnící sopky a na cestě potká i celé stádo úžasných nových přátel. A možná narazí i na chaloupku na muřích nožkách... Pro čtenáře od deseti let.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

The Girl Who Speaks Bear , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dívka v medvědí kůži. Přihlašte se a napište ho.

GabinaT
04.05.2024 5 z 5

Moc krásná kniha, příběhem i vzhledem.
Líbil se mi příběh Janky, i když to nebylo vždy jednoduché.
Odkud pocházíme, kam patříme, kde je náš domov, co nás drží...

Jaehyun
29.04.2024 4 z 5

Stejně jako všechny knihy od této autorky, byla i tahle naprosto skvělá. Dobře napsaná, čtivá a hlavně pro všechny věkové kategorie. Ať už je vám 10, 30, 50 nebo 100, její knihy si určitě zamilujete.

Áňa 998
19.04.2024 5 z 5

Minulý rok jsem si od autorky přečetla Chaloupku na muřích nožkách a říkala jsem si, že bych si ještě něco přečetla... A najednou se objevila Dívka v medvědí kůži. Doufala jsem, že bude aspoň z 75% stejně tak dobrá, jako Chaloupka.
Už teď říkám, bylo to ještě lepší čtení. Na první pohled je knížka zase vymazlená, jak obal, tak vnitřek. Ilustrace, zdobené kraje... Krása!
A pak je tu děj. Hlavní hrdinkou je Janka. Děvče z vesnice, která moc neví, kam patří... A hledá se. Ve vesnici se necítí a všechno jí táhne do lesa. Janka je větší než ostatní, sílu má za tři... Co je vlastně zač? Kam patří? Jaký je její domov?
Janku jsem si zamilovala. Je to ten typ hrdinky, která se objeví, a vy si jí zamilujete a pak už jí přejete jen to dobré. Objevují se tu i další postavy, Mamočka, Anatolij Saša, Jurij, Myšilov, dokonce i jagy.... Ale mezi nimi není jediný rušivý element.
Po celou dobu četby se posouváme v ději, ale zároveň se víc dozvídáme o světě, ve kterém Janka žije a jeho historii. A to zejména díky příběhům, které jsou takové odbočky. Jsou to takové krátké pohádky, které Vám pomohou chápat, co se děje.
Nemyslím si, že je to jen čtení pro dospělé. Ráda bych ho doporučila i dětem, kterým může kniha trochu pomoci pochopit svět, miloučkou formou.
Tohle bylo opět úžasné čtení. Autorka dokáže spojit kouzelný příběh s vážnějším tématem, čtivou, lehkou formou. Dívka v medvědí kůži byla trefou do černého a já se nemůžu dočkat, až se pustím do další její knihy, Zámku v pavučině kouzel!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dívka v medvědí kůži v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x