Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první přehled

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první
https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7308/bmid_batman-dlouhy-halloween-kniha-prvni-L1g-7308.jpg 4 129 129

Dlouhý Halloween série

V ulicích Gothamu řádí maniak. Maskovaný hrdina zjišťuje, že jeho činy můžou mít následky. Sériový vrah využívá svátky jako obchodní značku. Šéf podsvětí se snaží zachránit své hroutící se impérium. Město ovládané zločinci se stává útočištěm monster. Ambiciózní okresní návladní skrývá temné tajemství. Tajemná žena svádí temného rytíře Jedno přátelství bude navěky zničeno. To všechno jsou střípky vražedné záhady jménem DLOUHÝ HALLOWEEN.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art , Crew

Batman: The Long Halloween , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první. Přihlašte se a napište ho.

Loxias
29.03.2023 2 z 5

Kresba mi hodne nesedla. A hlavni pribeh vlastne taky ne. Vybijeni mafianu je v gothamu denni chleb a nejak me to nedokazalo vtahnout do atmosfery. Jedina zajimava vec pro me byla promena Denta, ale ten se mi zdal dost podivnej uz od zacatku a byl prvni kandidat na vinika, takze promena se vlastne nekonala. To, ze svatecni vrah beze stopy unika i kdyz se proti nemu obrati vsichni hrdinove gothamu je proste mimo a ten konec to je radsi bez komentare

Frizer
19.12.2022 5 z 5

Batman je jedním z mých hrdinů už od doby, kdy jsem jako malý kluk sledoval filmy Tima Burtona.

Myslel jsem, že jsem většinu důležitých příběhů Batmana už přečetl, ale musím s radostí říct, že Dlouhý Halloween jsem dlouho vynechával.

Celý příběh se skvělou vizuální stránkou bude hrdě čnět v mé knihovně jako jeden z komiksových klenotů spolu se Sandmanem, Watchmany, Mausem a Conanem Barbarem od Roye Thomase.

Pokud jste nečetli tyto příběhy....Temné vítězství, dlouhý Halloween, dlužíte to sami sobě.

A vizuální stránka knihy je jedna z nejlepších v rámci media.

ComicGuy899
10.05.2022 5 z 5

Batman Dlhý Halloween je krásnou ukážkou toho, že keby bol Batman zo svojho príbehu úplne vyselektovaný, stále by sa jednalo o kráľovsky dobre napísanú komiksovú, noirovú detektívku.

Príbeh v skratke pojednáva o vrahovi, nazývajúc sa Holiday, ktorý zabíja významných predstaviteľov Gothamského podsvetia na štátne sviatky a významné udalosti.

Kto už niekedy Batmana čítal, alebo sa mal tú česť spoznať s Nolanovými filmami vie, čo môže očakávať.

Autori siahli na istotu a tak do príbehu zakomponovali najznámejšie postavy z Gotham city, ako aj ich príbehové archy. Ak teda očakávate nejaké nekonvenčné spôsoby narratoringu, budete skôr sklamaní.

Spolu so sériou Batman: Ticho sa, pre ma osobne, jedná o nadčasové dielo, ktoré by nadšenec do grafických noviel rozhodne nemal minúť.
Jedinú výhradu mám ku kresbe, ktorá skutočne nezostarla práve najlepšie.

Inak môžem výsledný dvojdielny komiks jedine srdečne odporučiť

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1998 - Eisner Award (Best Limited Series)

Kniha Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první v seznamech

komiksy DC Comics Batman