Dobrá kočka, která nemlsá přehled

Dobrá kočka, která nemlsá
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57771/mid_dobra-kocka-ktera-nemlsa-7tR-57771.jpg 4 39 39

Beletristicky zpracovaný životopis českého grafika a rytce 17. století Václava Hollara . 01-038-76

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrá kočka, která nemlsá. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
11.06.2022 5 z 5

Klasická četba

Vidlička
03.05.2021 2 z 5

Pravda, nezjišťovala jsem si, kolik se toho doopravdy ví nebo vědělo o mistrově životě v době, kdy byla napsána tato kniha, ale získala jsem dojem, že asi dost málo. Práce, práce a samá práce, a do toho ještě spousta práce a nějak už nic jiného. Chápu, že při objemu a kvalitě díla, které po sobě Hollar zanechal, už mu na jiné piškuntálie mnoho času nezbývalo, ale na pana Kratochvíla mi celá knížka přišla, no prostě, nudná. Nějaké ty hvězdičky za rozšíření obzoru a hlavně za to, že měl rád svou číču.

Adiemus
26.11.2019 5 z 5

Kniha, díky níž jsem objevila jednu z mých celoživotních lásek, díky níž si mohou galerie vystavující Hollarovy kresby a grafiky přidat čárku v množství návštěvníků a díky níž jsem navštívila Westminster Cathedral, abych na vlastní oči viděla Hollarovu pamětní desku instalovanou jeho anglickým obdivovatelem. I v Praze je k vidění Hollarova pamětní deska včetně busty, leč ulici, která by nesla jméno tohoto génia, byste hledali marně. Najdete jen malou galerii na Smetanově nábřeží.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dobrá kočka, která nemlsá v seznamech