Doplavat domů přehled

Doplavat domů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188393/bmid_doplavat-domu-dPJ-188393.jpg 3 185 185

Francouzská Riviéra, rodinka na dovolené. Osoby a obsazení: Joe je uznávaný básník, jeho manželka Isabel pracuje jako reportérka. Plus pubertální dcera plus dva rodinní přátelé. Tuhle idylku naruší neznámá dívka, která se jednou ráno koupe nahá v jejich bazénu. Kitty je výstřední, nevypočitatelná, možná duševně narušená mladá žena… Během jednoho týdne se životy všech obrátí naruby.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Odeon

Swimming Home , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Doplavat domů. Přihlašte se a napište ho.

Hall3006
22.01.2023 1 z 5

(SPOILER) Tak jsem si zkraje odbyl čtecí krizi a tato kniha mi ji rozhodně nepomohla překonat. Útlá kniha, s jiným tématem a zpracováním přečtená za pár večerů, byla bludištěm a jinotaji, však je to Odeonka s oceněním. No já ji hodnotit nebudu. Nic ve mě nezanechala.
Příběh o tom jak znechucená manželka nastrčí do domu pohlednou dívku, která ráda plave nahá, aby měla poslední záminku manžela opustit. Že to dopadlo blbě pro všechny asi nebude spoiler, ale ta chladnost mi nedovolila se do příběhu ponořit a chvílemi jsem se ztrácel ve scénách, které měli mít nějakou funkčnost.

Aya81
16.12.2022 4 z 5

Klasická Odeonka. Text je mnohoznačný, skutečnost se skrývá v pozadí slov. Děj není důležitý tolik, jako atmosféra, emoce, nevyřčené odrazy v zrcadle. Konec je předvídatelný a přece překvapivý.

netopýr088
28.10.2022 4 z 5

všetko v tejto knihe sa deje medzi riadkami, ale tak nejako hlboko, slová sú len povrch. A je to znepokojivé, ani neviem prečo!

Knižní novinky (3. - 9. 3.)

01.03.2014

Kniha Doplavat domů v seznamech

v Právě čtených2x

anglická literatura rodinné vztahy novely vetřelec

Deborah Levy
anglická, 1959