Doupě / Der Bau přehled

Doupě / Der Bau https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36853/bmid_doupe-der-bau-5Kb-36853.jpeg 4 59 59

Jako třetí titul dárkové edice Kanapka (bilingvní jednohubka) vychází povídka nejznámějšího pražského Němce Franze Kafky s názvem Doupě. V němčině i v češtině (v překladu Jiřího Stromšíka) lze obdivovat „kafkovské“ zvažování všech aspektů a možností, které sotva byly všemožně logicky podepřeny, hned jsou zase popřeny, i až schizoidní permanentní problematizaci každého „pozorování“, každé úvahy a soudu, která byla tak dokonale převtělena do jazyka.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

Der Bau , 1927

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Doupě / Der Bau. Přihlašte se a napište ho.

Borek9
01.09.2022 5 z 5

Jako audio v ČRo , namluvil excelentně Jan Fišer. Parádní schíza, jak se někdo bojí o své prostory.

Ellen16
26.10.2020 1 z 5

Tohle mě opravdu moc nezaujalo, nemusím knihy založené především na vnitřních pocitech bez viditelného děje a nějaké větší zápletky. Navíc to bylo pořád o tom samém dokola, jako by všechno stálo na místě. Nechávám nedočteno.

Percabethka
30.09.2019 4 z 5

Abych byla upřímná, jsem z té knížky taková zmatená... Na jednu stranu se mi hrozně líbila, na druhou jsem z ní pak měla docela šílenou a depresivní náladu. Nejsem si navíc jistá, jestli jsem jí opravdu pochopila. Chvíli jsem její obsah chápala doslova, jindy jsem doupětem rozuměla Kafkovu osobnost či jeho dílo. A jindy zase něco úplně jiného.
No a zvláštní mi pak přišlo i to, jak má český překlad (tak jsem to alespoň cítila já) poměrně jinou atmosféru než německý originál.
Abych to shrnula, jsem ráda, že jsem si Doupě přečetla, ale jiná Kafkova díla mám asi raději...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Doupě / Der Bau v seznamech

podobenství