Trilogie Drahokamy přehled

Trilogie Drahokamy
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304141/mid_trilogie-drahokamy-Vma-304141.png 5 103 103

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. Rudá jako rubín, Modrá jako safír a Zelená jako smaragd! Nejoblíbenější časocestovací trilogie nově v jednom boxu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Trilogie Drahokamy. Přihlašte se a napište ho.

bohejsova
13.02.2023 5 z 5

Nikdy jsem na knihy nebyla, ale od té doby co jsem si přečetla tuto trilogii, tak jsem si zakoupila další knihy od Kerstin. Přijde mi, že její fantasy knihy jsou dost jiné oproti ostatním spisovatelům s fantasy knihami..... Tuto trilogii jsem si strašně oblíbila a každý díl má své kouzlo. Moc doporučuji všem kteří mají i nemají v oblibě fantasy.

Knihochod
07.01.2023 5 z 5

Gwendolyn si myslí, že je úplne obyčajná šestnásťročná dievčina a to aj napriek tomu, že má možnosť vidieť a komunikovať s duchmi. Tento pohľad na jej osobu sa ale zmení v momente, keď zistí, že v sebe má vzácny časocestovací gén. A tak sa v troch častiach vydáva na dobrodružstvá do minulosti a to nie sama, ale po boku Gideona - mládenca, do ktorého sa Gwendolyn jednoducho nechce zamilovať.

Tak táto trilógia bola jazda!

Nečakala som, že budem schopná ju prečítať takto rýchlo, ale za to zrejme môže dej, ktorý je naozaj pútavý a môžem povedať, že autorka so žiadnymi dôležitými udalosťami príliš dlho nečaká. A to je za mňa obrovské plus, že je dej jednoducho dynamický, stále sa niečo deje a človek pri čítaní nemusí na nič čakať a zbytočne sa nudiť.

Obsahovo je kniha naozaj ale naozaj veľmi nápaditá. Cestovanie časom plus nejaká tá romantická linka, sem-tam rodinné problémy - áno, to ja môžem!

Možno je dobré podotknúť, že na knihy je potrebné sústrediť sa, pretože je tam dosť kľúčových momentov, ktoré je dobré, ak si zapamätáte. No a tiež je fajn čítať ich za sebou - aspoň na nič nezabudnete, pretože v knihách je len pramálo odkazov na predchádzajúce časti.

A teraz čo-to k niektorým postavám. Gwen je fajn, sympatická, milá. Bavila ma jej nálepka prachobyčajnej dievčiny, ktorá je možno trošku šialená, pretože sa rozpráva s imaginárnymi priateľmi. Gideon je pre mňa stelesnenie bad boya, ktorý je ale v hĺbke duše naozaj veľmi citlivý (a to ja môžem), ale dosť ma hnevali jeho časté zmeny chovania voči Gwen. Ako áno, dejovo je to opodstatnené ale fakt sa v určitých chvíľach choval ako idiot. No a teta Glenda so Charlotte ... Tie ženské som mala chuť vlastnoručne poslať niekam do minulosti, aby dali pokoj. Tak nesympatické a otravné postavy som už dávno v knihe nevidela.

Ale všetky knihy hodnotím veľmi pozitívne. Je to úžasné čítanie pre každého, kto má rád fantasy a nevadí mu aj nejaká tá romantika. Takže ak váhate, či do tejto trilógie ísť či nie, tak ja hovorím, že určite ÁNO!

Jenny46
14.09.2022 5 z 5

Celá série kouzelná moje první fantasy, které jsem četla, i když je to pár roků zpátky - stále
srdeční záležitost!!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Trilogie Drahokamy v seznamech

v Právě čtených4x