Drama v Livonsku přehled

Drama v Livonsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40049/drama-v-livonsku-40049.jpg 3 76 76

Dramatický detektivní příběh, odehrávající se koncem 19. století na pozadí národnostních třenic mezi Slovany a Germány v Pobaltí. V zapadlé krčmě v lesích u silnice je nalezen zavražděný bankovní sluha, který převážel v dostavníku velkou částku peněz. Svoji úlohu v ději hraje tajemný uprchlík ze sibiřského vyhnanství, jehož osud souvisí s neutěšenou politickou situací v Pobaltí. Ve vynalézavosti, se kterou se vrší záhadné okolnosti zločinu, poznáváme příslovečnou fantazii slavného pisatele vědecko-fantastických románů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Dobrodružné
Vydáno: , Albatros (ČR)

Un drame en Livonie , 1904

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Drama v Livonsku. Přihlašte se a napište ho.

Ministr
24.05.2024 5 z 5

Nechápu zdejší hodnocení. Vzhledem k tomu, že tahle knížka žánrem naprosto vybočuje z Verneových klasik, tak moje očekávání fakt vysoký nebyly. Ale nakonec mě příběh od první kapitoly naprosto pohltil. Jeden zvrat za druhým, výborná práce s postavami. Knížku jsem přečetl za jeden jedinej den. To se mi ještě nikdy s žádnou jinou knížkou nestalo. Mrzí mě, že Verne nenapsal víc detektivek, protože tady jednoznačně dokázal, že i v tomhle žánru je geniální.

RoBertino27
12.07.2023 3 z 5

O šíři Vernova talentu může hovořit právě Drama v Livornsku. Sice zůstává poněkud upozaděna, ale mnozí dříve narození si vzpomenou na sovětský film Zlomená podkova. Byl natočen v litevsko-lotyšské produkci a promítal se v našich kinech. Dějově se poněkud odklání od knižní předlohy, ale jak psaná, tak i filmová verze mají svou kvalitu.

Lothar.777
03.11.2022

Trochu netradiční verneovka, proč ne? Celkem pobavilo, detektivní zápletka celkem zajímavá, některé postřehy z Pobaltí zaujaly. Ale tentokrát bych uvítal podčárové vysvětlivky, málo známých výrazů se urodilo :-D

Knižní novinky (11. týden)

14.03.2021

Kniha Drama v Livonsku v seznamech