Druhá dívka přehled

Druhá dívka
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490725/bmid_druha-divka-XW5-490725.jpg 3 31 31

Phoebe pracuje v márnici. Jejím úkolem je s pomocí líčidel vracet mrtvým nádech života do tváří. Jednoho dne narazí při práci na vlastní dvojnici. Mrtvá jako by jí z oka vypadla, na těle má dokonce znepokojivě povědomá tetování. Za pomoci výstředního kolegy proto začne pátrat po okolnostech smrti mladé ženy a dojde k šokujícím zjištěním. Lze jim ale věřit?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

In Another Light , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Druhá dívka. Přihlašte se a napište ho.

Leena
29.05.2024 2 z 5

Čekala jsem zajímavější a propracovanější příběh, tohle mě po půlce dost nudilo.
Šokující zvrat se nekonal, byla jsem zklamaná.

Dela111
30.06.2023 4 z 5

Thriller Druhá dívka má zatím celkem nízké hodnocení, ale za mě to zas tak velký průšvih není. Je to tedy spíše psychologické drama, ale zápletka je vymyšlená dobře.
Hlavní hrdinka Phoebe narazí v márnici na svoji téměř dvojnici a začne pátrat po její totožnosti. Hned zkraje zjistí, že mrtvá žena se v její blízkosti neocitla náhodou a postupně rozkrývá celý její příběh, který otevírá i její vlastní rány...
Phoebe sice pracuje v márnici a příběh tam začíná, ale většina děje se na tomto místě neodehrává. Určitou depresivní a těžkou atmosféru tady způsobuje smutný životní příběh hlavní hrdinky. To ale k psychothrilleru patří, sluníčkové počtení se hledá v jiném žánru.
Zápletka a rozuzlení nejsou nijak originální, ale něco překvapí a příběh je napsaný docela chytlavě.
S trochou shovívavosti hodnotím 4*.

Aneleh
27.06.2023 4 z 5

Knihu jsem si náhodně vybrala v knihovně, prostě mi přišla pod ruku a líbil se mi název i obálka. Navíc jsem už od autorky četla Dobří sousedé, takže jsem tušila, že se mi bude líbit. Už jenom, že se tu vyskytují kočky a spisovatelka je také miluje - co víc si přát pro kočkomila.
Zaujalo mě to morbidní zaměstnání hlavní hrdinky a dobře vymyšlená zápletka, i když dle mého názoru ten konec byl až trochu moc složitý a překombinovaný. Není to nic, co ve vás zanechá něco hlubšího a asi si příběh nebudu dlouho pamatovat, spíš jen tu zvláštní, tíživou atmosféru.
Ale fakt ráda bych měla tu rohožku s nápisem: UTŘETE SI TLAPKY. :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Druhá dívka v seznamech

A.J. Banner