Druhá tvár přehled

Druhá tvár https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480045/bmid_druha-tvar-TfE-480045.jpg 4 194 194

Každá matka chce byť dobrou matkou. Ako však poukazuje Ashley Audrainová vo svojom debute, nie vždy sa to dá. Autorka ponúka zaujímavý, až priam provokatívny pohľad na odvrátenú stranu materstva plnú strachu a pochybností a zároveň sa venuje veľmi citlivej otázke ženskej intuície. Písané s odvahou, ktorá hraničí s drzosťou, a s neskutočnou emocionálnou a psychologickou presnosťou. Zimomriavky zaručené.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Push , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Druhá tvár. Přihlašte se a napište ho.

Maky78
13.05.2024 3 z 5

Kdo je v téhle knize divný? Na to si musíte vytvořit názor samy. Pro mě to nebylo úplně jednoznačné. Krátké kapitoly, zvraty v ději.

Nikola086
03.03.2024 4 z 5

Kniha mi doma ležela poměrně dlouho a docela lituji toho, že jsem po ní nesáhla dříve.
Mrazivý příběh, který ve vás vyvolá znepokojivé myšlenky a pocity. Příběh nejedné matky s dcerou. Příběh o tom, jak je dobré dávat na svou intuici nebo možná taky ne?
Za mě to bylo skvělé čtení, obzvlášť v podání tohoto typu vyprávění, kdy se občas celý děj knihy vrací o mnoho let zpátky, aby čtenář pochopil, kde spočívá to a ono.
Jedna postava mě ve mně vyvolávala fakt vztek, čímž autorka nejspíš dokázala vykreslit dost chování dané postavy.

JHoralka
15.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Je to smutné, silné, znepokojivé a dech beroucí drama.

Žena jménem Blythe vypráví svůj životní příběh. Mluví o své dceři Violet a synu Samovi, o své matce Cecílii a své babičce Ettě.

A vlastně je to i příběh holčičky, která ovlivní životy dalších. Violet matku nesnáší a chce, aby už nebyla, a aby byla jenom se svým otcem.

Mě se kniha velmi líbila! Budu určitě doporučoval ostatním. A ten konec? Asi jsem ho čekala, ale chtěla bych vědět víc. Zajímá mě, co se tedy stalo a jak by to pokračovalo!

Knižní novinky (41. týden)

10.10.2021

Knižní novinky (22. týden)

30.05.2021

Před naším početím existujeme jako vajíčko v matčině vaječníku. Všechna vajíčka se v ženiných vaječnících vytvoří, už když je ona sama čtyřměsíčním plodem v děloze své matky. To znamená, že náš buňečný život začíná v lůně naší babičky. Každý z nás strávil pět měsíců v lůně své babičky, a též ona sama vznikla v lůně své babičky. Vibrujeme v rytmu matčiny krve ještě předtím, než se ona sama narodí...

Ztracena v myšlenkách na to, co v ní roste. Jsou to buňky, ale jsou všechno.

Předtím než jsem tě potkala, jsem neměla nic, takže ses bez větší námahy stal mým vším.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Druhá tvár v seznamech

v Právě čtených4x