Pláč ve tmě přehled

Pláč ve tmě
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3855/bmid_plac-ve-tme-tcF-3855.jpg 4 27 27

Duffy a Macintosh série

Australští farmáři si objednávají vyhnání Aboriginců z jejich původních území, nejde však o nic jiného, než o vyhlazení domorodých kmenů. Při jedné takové čistce se stávají svědky masakru také Wallarie a Tom, a přísahají pomstu Macintoshovi, který masakr zosnoval. Příběh se odehrává na pozadí skutečných událostí. ISBN 80-7218-593-4 (chybné)... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Alpress

Cry of the curlew , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pláč ve tmě. Přihlašte se a napište ho.

chodícírohožka
27.01.2021 2 z 5

Podle mě klasická rodinná sága z velice zajímavé doby a prostředí, nicméně s neuvěřitelně šablonovitými postavami (všichni klaďasi byli statní nebo překrásné, všichni záporáci zase pedofilové s různou mírou násilnické zvrácenosti). Příběh nebyl špatně napsaný, ale jednoduše mě nedokázal nadchnout. Obsahoval přemíru klišé a scén, které jako kdyby autor vyčetl z nějakého jiného románu. Duševní rozpoložení ženských hrdinek i síla všech lásek na první pohled mi připadaly poněkud přehnané. Zkrátka - až na popis neznámého kraje a pár historických informací mě kniha ničím nepotěšila.

Josh
10.09.2019 5 z 5

Jedna z mých osobních TOP knih. Jako píše skvělá dobrodružství o Africe pan Wilbur Smith, pak o Austrálii o nich píše Peter Watt. Jeho sága rodu Duffy je také skvělá.... Jen český překlad nějak vázne :o)

denib
20.06.2018 2 z 5

Mezi kladné stránky knihy rozhodně patří dobrá čtivost. Kniha se čte lehce a nenudí. Prostředí Austrálie a její osídlování přidává na zajímavosti, i když autor sám přiznává, že zdaleka ne všechno odpovídá realitě. Bohužel tu jsou i záporné stránky. Rozhodně bych se obešla bez takového množství znásilňování a zneužívání. Myslím, že by knize nijak neuškodilo, kdyby ho bylo o něco méně. A nepříjemně mě zaráželo množství postav. Kniha se jimi jen hemží. Každou chvíli nějaká zemře, aniž by člověk přesně věděl jak a stačil se s ní sžít. A každou chvíli se objeví nová. Jako by kniha jen tak klouzala po jejich povrchu. Další díl pravděpodobně číst nebudu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pláč ve tmě v seznamech

v dalších seznamech1x