Dům v ulici Naděje přehled

Dům v ulici Naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281766/mid_dum-v-ulici-nadeje-jN4-281766.jpg 4 63 63

Alba, hlavní hrdinka románu, bezcílně bloudí svým rodným městem Cambridgí. Její život je v troskách. Jediné, na co myslí je, jak se to jenom mohlo stát? Najednou se ocitne na konci Hope Street, ulice Naděje, kam nikdy předtím nevkročila. Stojí na zápraží domu a hledí na číslo 11 přibité na stříbrných dveřích a neví, co si počít. Dveře se rozlétnou dokořán a Alba hledí do tváře Peggy, nejstarší a zároveň nejkrásnější ženy, jakou kdy spatřila. Přijme její pozvání dál a u horké čokolády dostane zvláštní nabídku: může zůstat přesně devětadevadesát nocí a během té doby posbírat střípky rozbitého života a složit je znovu dohromady. Alba nemá co ztratit, a tak se rozhodne v domě zůstat. Brzy zjistí, že dům je kouzelný. Mezi dřívější hosty patřily i Beatrix Potterová a Daphne du Maurier, Agatha Christie a další velké ženy, které poté, co prožily v domě oněch devětadevadesát nocí, zůstávají v podobě mluvících portrétů jako pomocnice a rádkyně pro nově příchozí. Alba se rychle stane součástí tohoto kouzelného světa a vydá se tak na cestu, která uzdraví její rány a možná jí i zachrání život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Synergie

The House at the End of Hope Street , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dům v ulici Naděje. Přihlašte se a napište ho.

janadibelkova
26.10.2023 4 z 5

Opět velmi rušily chyby v textu, ale na to si bohužel musíme zvyknout, protože už málokdo dělá svoji práci pečlivě..ale k samotnému příběhu: trochu mi dělalo problém se začíst, ale když jsem pochopila všechny postavy, četla bych vlastně ráda dálvelmi milé čtení.

Andynka
26.07.2022 4 z 5

Krásný, pohádkový příběh.
Příběh o kouzelném domě, který pomáhá ženám znovu začít žít.
A upřímně, občas bych si i já přála barák navštívit, aby mě nakopnul. Ne, že bych nevěděla, jak žít. Ale některá životní rozhodnutí jsou docela těžká. Taková ta silná podpora nezávislé strany, by se hodila. :-)
Opravdu je moc hezky napsaný. Smutný, dojemný, kouzelný . Tyhle 3 slova ho nejvíc vystihují.

Louisareading
31.03.2022 5 z 5

Vypadá to jako banální dílo. A ono to i banálním díle je. Ale je to taky roztomilé, milé, hezké, uklidňující, což je v dnešní době víc než důležité. Proto knihu doporučuji. :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dům v ulici Naděje v seznamech

v dalších seznamech1x

Anglie naděje pro ženy štěstí nový začátek

Menna van Praag
britská, 1978