Dvůr trnů a růží přehled

Dvůr trnů a růží
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307426/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-xBw-307426.jpg 4 4374 4374

Úžasný a mrazivý příběh na motivy Krásky a Zvířete od autorky série Skleněný trůn. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. „Oslňující svět, dokonale propracované charaktery postav a samozřejmě vrchovatě romantiky“. - RT Book Reviews „Jednoduše úchvatné … Série Skleněný trůn byla hitem, (a) tato nová řada je připravena pokračovat ve stopách Skleněného trůnu“. - Booklist „Sarah J. Maasová přichází s něčím, co může být její dosavadní nejlepší práce… okouzlující, strhující a nápadité… Budování nového světa je dokonalé, tak jak to dokáže jen Maasová!“. - USA Today... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvůr trnů a růží. Přihlašte se a napište ho.

luthien
dnes 2 z 5

(SPOILER) Dobře... Tak jsem se opravdu přesvědčila, že žánr Young Adult není pro mě. A už se o tom nechci znovu přesvědčovat, nebo mi změkne mozek. :D

Začínalo to slibně. Líbil se mi popis lovu na jelena, krásné líčení přírody, je vidět, že si autorka umí hrát s jazykem, jen škoda, že svůj talent využila na takový plytký a nesmyslný příběh...

Vlastně mi to přišlo jako kopie Stmívání - premisa je téměř stejná. Máme tu obyčejnou chudou holku, kterou do své říše unese nadpozemsky krásný ale nebezpečný tvor. Najednou si může žít v blahobytu a už nikdy nepracovat a na konci příběhu se stane nesmrtelnou a krásnou. Jo a taky se do sebe zamilují za chvíli bez nějakého hlubšího důvodu. Tedy, chápu, že ona ho milovala proto, že byl tak neskutečně sexy a pořád vrčel (doporučuju audio knihu, je to zážitek), ale proč ji miloval on? Protože tisíce let stará mocná bytost miluje nesnesitelné umanuté puberťáky? Asi... No prostě Stmívání, které je napsané o něco víc zábavně, ale v jádru je možná ještě horší...

Je tu jasná inspirace keltskou mytologií, ale moje srdce pláče nad tím, jak byla tvrdě a nemilosrdně znásilněná. Musím tedy říct, že při té jejich variaci na Beltain jsem málem umřela smíchy, když vysvětlili, že rituál spočívá v ulovení bílého jelena a pak se lovec má milovat s pannou. Takže Mlhy Avalonu pro dnešní moderní mládež?

Jestli mě na tom ovšem něco fakt znechutilo, je to poselství mladým dívkám - pokud se k vám nějaký chlap chová tak, že vám rozkazuje, dělá si z vás sexuální otrokyni, nutí vás se opíjet a pak mu polonahá tančit na klíně, je to všechno v pořádku, pokud to dělá s tajným úmyslem všechny zachránit, má temnou minulost a hlavně pokud je dokonale krásný. Tak mu buďte vděčné. Ble, fuj, a jsem ráda, že nemám žádnou dceru, která by tenhle hnus četla!

Díky za nic a jdu si najít nějakou knihu, která je napsaná pro dospělé.

Drahuska12
předevčírem 3 z 5

Kniha se dobře četla , je to dobře napsané, ale upřímně mi celý příběh tolik nezaujal . Druhý díl má lepší ohlasy a hodnocení , tak uvidíme jaké to bude.

Hannibal92
02.06.2024 3 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četl v rámci naší domácí knižní výzvy. Manželka čte kvůli mně Kingovu Temnou věž a já Dvory.

Asi jsem si předem nepředstavoval, že knížka je o jednoleté přeměně silné, nezávislé holky snažící se uživit rodinu, v submisivní čubku vílího vladaře. Že to na ní celé ušil a šlo mu o záchranu vlastního zadku? To nevadí, ani ji to nezamrzí a jdeme za něj položit život. Nicméně četlo se to dobře, utíkalo to a závěr byl zábavný. Za 2-3 týdny se vrhneme na druhý díl, tak jsem zvědavej, co bude dál.

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

20 knih, které si uživatelé chtějí koupit

21.11.2016

10 právě čtených knih podle uživatelů Databáze knih

14.09.2016

Protože mě tvá lidská radost fascinuje - to jak věci prožíváš, v krátkém čase, který ti byl určen na tomto světě, tak prudce a hluboce a vše najednou, je úchvatné. (Tamlin k Feyre)

"Zůstaň s vladařem, lidská ženo."

Kniha Dvůr trnů a růží v seznamech

v Právě čtených86x
v Přečtených6 015x