Eleanor a Park přehled

Eleanor a Park https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234078/bmid_eleanor-a-park-234078.jpg 4 1733 1733

Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Eleanor and Park , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Eleanor a Park. Přihlašte se a napište ho.

Denča__02
15.04.2024 3 z 5

Milá oddechovka, kterou jsem ve své čtečce měla dlouho a jsem ráda, že jsem ji konečně přečetla.
Příběh neurazí, ani nenadchne.
Občas to bylo trochu "ujeté" a divné, ale na odreagování skvělé.
3/5

simca9342
16.12.2023 4 z 5

Vztah dvou mladých lidí v jiné době, kdy se až příliš hleděli na to jak se kdo chová nebo kdo s kým něco začíná mít.
Je rok 1968 a tichá Eleanor a ještě osamělejší, ale průbojný Park se sluchátky na uších, aby nevnímal nepříjemné poznámky od vtíravých a útočných spolužáků se seznámí za neobvyklé situace. Na místě, které není běžné, ale v dopravních prostředcích se může dít ledacos.
Zrzka Eleanor, ze které si ve třídě utahují kvuli jménu a vzhledu se stane brzy s Parkem vášnivou čtenářkou komiksů. Vzájemné dlouhotrvající půjčování dělá s dvěma lidmi divy . Hlavně, když je ten druhý spolužák ze třídy :)

Příběh je psaný humorně a jednotlivé kapitoly stylem vypravěče tedy er-formou.

Blatty
13.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Nevím. Bylo to super a smutný,ale vlastně strašně fajn.
328 stran není zas tak moc
A tak trochu jsem čekala šťastně až navěky. Ale když se tak nad tím zamyslím asi se ten konec hodil líp než Happy end.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2013 - Goodreads Choice Awards (Best Young Adult Fiction)

Kniha Eleanor a Park v seznamech

v Právě čtených36x