Ellie a její náhodné setkání přehled

Ellie a její náhodné setkání
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429614/bmid_ellie-a-jeji-nahodne-setkani-IVZ-429614.jpg 4 64 64

Láska čeká na těch nejnečekanějších místech. Dojemný příběh o náhodných setkáních, která mění životy. Elliin život poklidně plyne. Má domov i manžela a je docela šťastná. I proto ji překvapí, když nalezne souznění s poněkud podivínským cizím mužem, který jí věnuje dárek a také nový pohled na život. Dan ve svém domku na vřesovišti vyrábí harfy a má pocit, že mu to stačí. Nikdy by ho nenapadlo, že mu do života vstoupí Ellie a s ní i celá řada nečekaných tónů. Člověk ale někdy potřebuje náhodné setkání, aby zjistil, jaký život může doopravdy vést.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Ellie and the Harpmaker , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ellie a její náhodné setkání. Přihlašte se a napište ho.

Kaduri
22.10.2023 3 z 5

Krehký, poetický príbeh.
Ja mám také rada. Poväčšinou...
Dan má poruchu autistického spektra a vyrába harfy.
Ellie je zakríknutá žena v domácnosti. Manžel Clive jej ani trochu nerozumie. A už vôbec nie jej túžbe hrať na harfu...
Ach jaj.
V prvom rade o "náhodných setkáních" ťažko hovoriť, keďže Ellie sa úplne cielene miešala do všetkého. Prišla mi príliš neodbytná, až otravná.
Niektoré kapitoly knihy boli fajn, iné pomenej. Správanie jednotlivých postáv mi často nedávalo zmysel.
Príbeh mal skvelý potenciál, ale ten nebol naplnený. Neuspokojil ma ani záver.
Vo výsledku sa mi knižka vlastne nepáčila.

"Večer hraje Ellie na harfu, ale jen smutné melodie. Poslouchám a tklivé tóny občas uhodí na moji citlivou strunu. Někdy lituji, že jsem jí harfu věnoval, protože, jak se zdá, to vedlo ke spoustě bolesti. Jindy mě napadá, že je to balzám hojící veškerou bolest."

Mandlevest
15.08.2023 4 z 5

Přemýšlím, do jakého žánru bych knížku zařadila a v podstatě se mi do žádné "škatulky" tak úplně nehodí. Na romantiku byla málo romantická, na thriller málo dramatická (ač pár thrillerových prvků se v ní našlo), na psychologické drama šla málo do hloubky. A tak zůstanu jen u slova "příběh", a tím, že ho neumím tak úplně zařadit, přidala bych k němu slovo "originální". Má v sobě určitou jemnost a poetiku danou zejména kapitolami Dana. Často jsem mu jeho vnímání světa záviděla, je v podstatě jednoduché vidět a vnímat svět jeho očima, přesto to, zahlceni spoustou zbytečností, neumíme . A vůbec to prostředí, plné vůně dřeva a tónů harfy, mě zvláštně uklidňovalo. Zvláštní příběh, mírně nostalgický, ale moc mě bavilo ho číst.

AlenaF
23.05.2023 4 z 5

Pěkný příběh zajímavě podaný, plný poetiky, takové pohlazení na duši.

Knižní novinky (7. týden)

08.02.2020

Kniha Ellie a její náhodné setkání v seznamech

v dalších seznamech1x

Hazel Prior