Případ levoruké dámy přehled

Případ levoruké dámy https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481501/bmid_pripad-levoruke-damy-zGu-481501.jpg 4 150 150

Enola Holmesová série

Druhý díl napínavé série pro všechny mladé milovníky detektivek a viktoriánské Anglie. Enola se stále skrývá před svým bratrem – slavným detektivem Sherlockem Holmesem. Když ale objeví tajnou skrýš plnou brilantních kreseb, vyrazí po stopě jejich autorky, mladé lady Cecily, která beze stopy zmizela ze své ložnice. Enola se vydá do nočních ulic Londýna, kterými se potulují vrazi, aby rozluštila záhadu a zachránila talentovanou aristokratku před mocným padouchem. Riskuje však, že odhalí víc, než by měla...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Case of the Left-Handed Lady , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Případ levoruké dámy. Přihlašte se a napište ho.

Lovehorses365
27.01.2024 5 z 5

Milujuuuuu!
Kniha byla ůžasná a film též.
(Což se v mém případě moc často nestává jelikož si přečtu knihu a potom se koukám na film a říkám si: "všechno špatně....".)
Film už začíná být trochu moc sladký ale není to zas až tak moc přehnané.
A ty šifry jsou bombaaa!
(srdicko)

milovnice_knih_
07.08.2023 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem od této knížky neměla žádné očekávání a musím říct, že jsem mile překvapená.
Tím, že tato knížka je úplně odlišná od filmu tak se mi děj velmi líbil, možná to bylo tím, že jsem knížku nesrovnávala s filmem - byl to prostě příběh, který jsem neznala. Děj knížky mě chytl už po pár kapitolách a bavil mě až dokonce. Líbilo se mi, že se v knížce objevují problémy, které byly v Anglii asi v 19. stol. (sice nevím, jestli to opravdu tak bylo, ale pokud ano, tak jsem ráda, že jsem se o tom něco dozvěděla). Enola mi byla více sympatičtější než v předchozím díle a o dost více mi sedla.
V tomto díle mi více sedl i styl autorčina psaní a kniha se velmi dobře četla. Kapitoly mají ideální délku, nejsou ani moc dlouhé, ale ani moc krátké, prostě ideální. Bohužel knížce nemůžu dát 5 hvězdiček, protože mi přišlo pár popisných částí trochu nudnějších a navíc si chci 5 hvězdiček nechat pro jistotu na další díly.
Celkově můžu knížku určitě doporučit.

Beheregis
30.05.2023 5 z 5

Super oddychové čtení.

Vychází Jenom nestvůra, Jako stín a další knižní novinky (40. týden)

02.10.2022

Knižní novinky (45. týden)

07.11.2021

Kniha Případ levoruké dámy v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech7x