Enšpígl přehled

Enšpígl https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37831/enspigl-37831.jpg 4 91 91

Podle starých německých textů zpracovali J. Kolář a J. Hiršal. Pro mládež upravená lidová knížka o Enšpíglovi vypráví o jeho cestách z kraje do kraje a o jeho kouscích, které provádí řemeslníkům, měšťanům, bohatým kupcům a šlechticům. Jeho kousavý vtip míří na nafoukance a chamtivce. Napadá nespravedlnost, bezpráví, křivdu i lidskou hloupost a tropí své šprýmy s úmyslem varovat, napravit i potrestat. Doslov Bohumila Grögerová. 3. vydání... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Enšpígl. Přihlašte se a napište ho.

martina.culik
09.03.2024 3 z 5

Kniha jako taková je moc hezky zpracovaná. U každého příběhu jsou po straně ilustrace a krátké veršované shrnutí toho, co se děje.
V doslovu je uvedeno, že příběhy si dříve vyprávěli spíše dospělí, což mi přijde o něco adekvátnější, než aby byly pro děti. Některé jsou totiž docela drsné a někdy si Enšpígl udělá legraci i z poctivě pracujících řemeslníků, které okrade o výdělek.

kuruteku
23.12.2023 5 z 5

Dětská verze příběhu o člověku, který trpěl náboženskými válkami. Veselé příhody, legendy, za kterými jsem později našel děs, běs a hrůzu. Ještě že až později. Takhle mám pořád šanci řadit Enšpígla k bratru Palečkovi a kouzelníku Žitovi.

vvikingg
25.10.2022 4 z 5

oblíbená kniha z mládí na konci knihy je i Enšpíglova smrt a pohřeb a to jsem měl jako 12 kluk i slzy v očích, tyhle 2 kapitoly mohli autoři vynechat myslel jsem si tehdy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Enšpígl v seznamech

v Právě čtených3x