Severní blata přehled

Severní blata https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4559/mid_severni-blata-8k1-4559.jpg 4 190 190

Erlendur série

Na počátku to vypadalo jako úplně obyčejná vražda. Ve svém bytě na předměstí Reykjavíku byl nalezen mrtvý starý muž a nikdo se nenamáhal zakrývat stopy či předstírat, že zemřel vlastní rukou. Případem je pověřen komisař Erlendur Sveinson z reykjavícké kriminálky. Mrtvý žil sám a neměl nikoho blízkého, sousedé nevědí nic. Jediným vodítkem tedy zůstává podivný vzkaz - Já jsem ON - nalezený u těla a malá amatérská fotografie dětského hrobu ve věcech nebožtíka. Důležitou informaci o osobnosti oběti poskytne vyšetřovatelům i její počítač, v němž najdou nepřebernou zásobu pornofilmů. Složité pátrání po totožnosti dívenky, která zemřela před třiceti lety, zavede vyšetřovatele na stopu dávných zločinů a odkryje nitky k dalším možným aktérům dramatu, jež začalo před desítkami let a zřejmě právě kulminuje. Vskutku, vražda objevená na prvních stránkách románu není jediná, a než se kriminalisté doberou pravdy, musí osvědčit hodně trpělivosti a invence. Erlendur, jehož osobní život není právě jednoduchý, oplývá obojím a také ví, že role obětí a viníků nemusí být vymezeny jednoznačně. Z němčiny překládala Helena Smolaková.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Mýrin , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Severní blata. Přihlašte se a napište ho.

Kopretinka784
09.05.2024 3 z 5

Moje první setkání s títmo autorem. Zajímavá zápletka. Většinou člověk lituje obětˇ. Tady se spíš diví, když se odkrývá skutečnost. Jsem zvědavá na další knihy.

SilvieSisinka
08.08.2022 4 z 5

Zajímavá zamotaná zápletka.Nakonec se klubíčko rozmotalo.Jen jsem měla guláš ve jménech skoro všechno začínalo na E.

Sahir
23.04.2021

skvělý detektivní román

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2002 - Glasnyckeln (Skleněný klíč)

Kniha Severní blata v seznamech

v Právě čtených3x