Oxfordská tragédie přehled

Oxfordská tragédie https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77729/oxfordska-tragedie.jpg 4 30 30

Ernst Brendel série

Detektivní příběh, umístěný do prostředí studentské koleje v Oxfordu a vybavený všemi náležitostmi: záhadnou vraždou, pátráním a tápáním detektiva a nečekaným rozluštěním. Předností je dobrá kresba postav i zachycení prostředí a logické odvíjení děje, v němž není násilností ani nepravděpodobností.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

An Oxford Tragedy , 1933

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oxfordská tragédie. Přihlašte se a napište ho.

Koka
02.11.2019 4 z 5

Uzavřený svět, uvízlý v staletých tradicích, omezeních, nepsaných a o to přísnějších zákazech, regulích, předstíraní a svébytných morálních hodnotách, na hony vzdálených lidské přirozenosti. Autor potřeboval vnést do děje cizince, který by se dovedl podívat na události "zvenčí" a nazaujatě. Kuriosní však bylo, že tím cizincem byl rakouský advokát (od něhož bych - typově - brilantní úsudek a značný důvtip ani neočekávala).

woodward
11.10.2019 5 z 5

Starosvětská anglická klasika se vším všudy. Moc jsem si pochutnal.

frabm78
28.04.2019

Jedna z dnes již klasických detektivek zajímavá jak dějem, tak vylíčením životního stylu staré anglické university.
Oxfordská tragédie byla poprvé vydána v roce 1933. Vicepresident a stařešina učitelského sboru koleje sv. Tomáše - Francis Wheatley Winn vypráví příběh z universitního prostředí.
Prostředí oxfordské university se hodí k tomu, aby do něho byl vsazen detektivní příběh, při níž je třeba hledat pachatele v úzkém okruhu počestných a vážených lidí. Stavovská solidarita, tuhé tradice a zvyky, výstřednost v myšlení a chování, to vše ztěžuje nezasvěcenci pátrání. Učený detektiv-amatér, rakouský profesor Brendel dovede v těchto zvláštnostech nalézt klíč k rozřešení vraždy, při které byl obětí nesprávný člověk.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Oxfordská tragédie v seznamech

v Právě čtených1x