Essex County přehled

Essex County https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407693/bmid_essex-county-uGa-407693.jpg 5 177 177

Sychravá krajina a venkov posetý osamocenými farmami tvoří kulisy rodinné ságy, v níž se osudy postav překvapivě protínají na ploše jednoho století. Osiřelý chlapec vyrůstá se strýcem, s nímž si moc nerozumí, před realitou utíká do fantazie a obléká se do superhrdinského kostýmu. Dva bratři, kteří tvořili nepřemožitelný hokejový tým, jsou nyní zahořklí samotáři rozdělení vzájemnou křivdou. Dobrosrdečná zdravotní sestra se snaží zmírnit rány způsobené sto let starým podvodem. Jejich životy ukazují, že proti bolesti a samotě se dá bránit empatií, soucitem a vzájemností. Příběh o kořenech smutku, o tajemstvích, která rodiče střeží před dětmi, o zradě i usmíření se stal klasikou moderního komiksu. Podobně jako díla Persepolis, Maus nebo Pod dekou k němu přilákal nové publikum. V národní literární soutěži Canada Reads se dostal mezi pět finalistů a v hlasování diváků vyhrál titul Nejlepší román desetiletí, přestože se jedná o komiks. Od veřejnosti získal víc hlasů než ostatní soutěžní knihy dohromady.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Paseka

Essex County , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Essex County. Přihlašte se a napište ho.

mirec88
22.04.2024 5 z 5

Ach, Lemire. Ty tak dokážeš potešiť, rozosmiať aj rozsmútiť človeka. Viackrát som mal na krajíčku, ale záver to som plakal ako už dlho nie. Ráno som to začal čítať cestou do práce, čítal som to aj v práci, keď bolo voľnejšie, potom cestou z práce vo vlaku, potom keď som išiel so psíkom vonku a skončil som doma v kľude. Proste sa od toho nedalo odtrhnúť a trhol som rekord, že som 512 strán prečítal za deň. K obsahu neviem, čo mám napísať, proste treba to prečítať , je to emocionálna bomba a je to fakt úžasný grafický Román s veľkým R. Jednoznačne odporúčam a každé dielo Jeffa, ktoré som doteraz prečítal bol výnimočný zážitok. Proste pecka.

potoo
08.03.2024 5 z 5

Během Vánoc mám největší depky. Essex County jsem dostal k Vánocům a hned jsem se dal do čtení. To byla chyba. U poslední části už mi bylo tak plačtivě, že jsem to nedokázal dočíst.

Tak dobrý to bylo.

Ennie
16.10.2023 3 z 5

Četla jsem od autora dva jiné komiksy a nutno podotknout, že z nich jsem byla nadšená. Nabízely zajímavé příběhy, nějaké to poučení. Ale z této knihy jsem si moc neodnesla. Asi z jedním problémů bude, že mi hokej moc neříká. Stejně jako pár ostatním lidem se mi občas pletly postavy. A příběhy se mého srdce prostě nedotkly, bohužel.

Knižní novinky (44. týden)

27.10.2019

Knižní novinky (40. týden)

29.09.2019

Kniha Essex County v seznamech