Fantom přehled

Fantom
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12694/bmid_fantom-IpT-12694.jpg 5 128 128

Rozsáhlý román zachycující celý životní příběh slavného hrdiny, známého z díla Gastona Lerouxe. K napsání této knihy autorku inspirovaly poslední tři stránky Fantoma Opery, kte- ré ve zkratce zachycovaly historický rámec dřívějšího Fantomova (=Erikova) života. Po důkladném studiu mnoha pramenů vystavěla strhující příběh, v němž v několika etapách vypověděla jeho osudy od narození až do smrti. Každá z nich je podána z různých úhlů pohledu. Buď jsou vylíčeny očima lidí, s nimiž se setkal, nebo o nich vypráví sám a odehrávají se v různých zemích. K nejzajímavějším patří Erikův pobyt v Rusku a v Teheránu na dvoře perského šáha. Závěrečné části jsou věnovány již známému období Erikova pobytu v podzemí pařížské Opery a lásce ke krásné Christině. Fantom je výborně napsaný i přeložený román v ich formě, který je hlavně hluboce lidským příběhem člověka, jenž přestože je znetvořený, touží po lásce a štěstí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

Phantom , 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Fantom. Přihlašte se a napište ho.

JajaPaja
23.02.2023 5 z 5

I když čtu převážně detektivky tahle kniha mně naprosto pohltila výborný příběh určitě doporučuji

lenka4196
22.05.2022 5 z 5

Úžasný příběh o chlapci, který si prožil své. Četla sem prvně tuto knihu a až pak Fantoma opery a bylo to, tak uvěřitelné. Autorce se podařilo zasadit příběh do původní knihy, jako autentický životopis. Je fakt, že udělala Erika lepším a některé věci samozřejmě napsala podle sebe, ale za mě super, i když jak je ta kniha bichle, tak mi dala pořádně zabrat, než sem jí celou přelouskala, některé kapitoly byly docela dost dlouhé

JJJ007
01.05.2021 5 z 5

Skvěle napsaný příběh, že kterého mrazí. Život není peříčko. Knihu si velmi ráda přečtu znovu a s čistým svědomím ji doporučuji.

Knižní novinky (35. týden)

25.08.2019

Kniha Fantom v seznamech