Fantom hlubin přehled

Fantom hlubin https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11349/bmid_fantom-hlubin-IPr-11349.jpg 4 264 264

Svět nad hladinou je v plamenech V ten den se všechno navždy změnilo… První zatmění slunce v novém tisíciletí vrhá na Zemi temný stín. Vzápětí udeří katastrofa… V ten den bylo zahájeno odpočítávání… Sluneční aktivita vyvolala sérii kolosálních přírodních pohrom: zemětřesení a požárů. Počet mrtvých stoupá nepředstavitelnou rychlostí. A uprostřed chaosu zmizí z oblohy Air Force One s prezidentem na palubě. V moři je skryto tajemství… Bývalý příslušník jednotky SEAL Jack Kirkland nachází po vynoření z podmořského průzkumu potopeného vraku okolní svět v plamenech a Spojené státy na pokraji jaderné apokalypsy. Kirkland se na palubě své oceánské výzkumné lodi Deep Fathom vydává na zoufalou misi, která ho přivede k ohromujícímu objevu hluboko pod hladinou. Na světlo světa totiž byla vynesena ničivá tajemství a síly, jež nedokázaly zkrotit ani dávné civilizace - a tato moc nyní ovlivňuje svět, který překotně směřuje k sebezničení.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , BB art

Deep Fathom , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Fantom hlubin. Přihlašte se a napište ho.

veronika4001
07.05.2024 5 z 5

Obdivuji, jak autoři dokáží využít podivné, neočekávané projevy země a se zapojením fantazie nadsadit problémy, aby vše do sebe zapadalo. James Rollins to umí bezvadně, mnohokrát jsem se o tom přesvědčila.
Přírodní jevy a rozmary přírody, které kolikrát nelze i se zkušenostmi predikovat, uvádí směr příběhu a mají potencialitu rozhodnout, zda se nám příběh líbí nebo ne.
Rollins přírodních "zákoutí", které příběh spoluutváří, umí využít tak, aby to bylo myslitelné, i když víme, že se jedná o fikci. Víme, že se to nestalo, ale nevíme, zda se to může stát; zda událost, kterou popisuje, může v budoucnu nastat. Proto se vždy začtu - potencialita možné existence tady je a je to zajímavé.
Země se chvěje, objevují se první trhliny.
Podezřelý stín na oceánském dnu? Ztracený kontinent/ztracené město Mu?
Draci z Okinawy - dvě podmořské pyramidy a zápas člověka s přírodními živly, a zápas člověka s další silou ztroskotaného letadla Air Force One. Dva navenek odlišné hlavní příběhy, které doplňují další menší děje.
Co je spojuje? Jaká síla uprostřed oba příběhy ovlivňuje?
Pod hlubinami oceánu je více záhad než pyramidy a havárie letadla Air Force One.
Dračí trojúhelník je obdobou známého Bermudského trojúhelníku, v němž se potápěly a ztrácely lodě.
Symboly, starobylý jazyk, rongorongo, hvězda jako matice, klíč a... "je to kletba, která nás stihne všechny".
Rollins je osvědčený autor poutavých příběhů, ať se odehrávají ve vzduchu, na souši, pod vodou.

Belanna
02.01.2024 4 z 5

Rollinsovská klasika - jako vždy je dílo rozsáhlé, plné informací, dobrodružné, místy akční, s nádechem mystiky a kapkou sci-fi, sympatické postavy a šťastný konec.
Líbil se mi Gabriel jako umělá inteligence. Pěkná oddechovka.

Arev122
17.11.2023 5 z 5

Napínavé, dobrodružné a trochu sci- fi čtení. Pěkná oddychovka

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Fantom hlubin v seznamech

v dalších seznamech1x