Krev a jed přehled

Krev a jed
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22180/krev-a-jed-22180.jpg 4 97 97

Farseer série

1. kniha cyklu Farseer První část fantasy cyklu vypráví o dětství a dospívání levobočka panovnického rodu v království Šesti vévodství. Zanedlouho po příchodu šestiletého Fitze, nemanželského syna následníka trůnu, na královský hrad abdikuje jeho otec ve prospěch mladšího bratra a odchází do vyhnanství. Osamělý a všemi opovrhovaný chlapec je svěřen do péče čeledína a jeho jedinými přáteli jsou děti z přístavní čtvrti. Po třech letech si jej všimne král a rozhodne se využít jeho mimořádné vnímavosti a nadání ve svůj prospěch. Fitz se nejen naučí jezdit na koni, zacházet se zbraněmi, číst a psát, ale je dokonce zasvěcován do tajů řemesla úkladného vraha. V neklidných dobách, kdy je království ohrožováno agresivními a záludnými mořskými nájezdníky, dostane příležitost, aby projevil oddanost králi a osvědčil své schopnosti. Čtivý román je stylizován jako vzpomínky hlavního hrdiny, sepisujícího historii dynastie Farseerů. Jeho další osudy zachytí druhá část cyklu pod názvem "Královská magie".... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Návrat

Assassin’s Apprentice , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krev a jed. Přihlašte se a napište ho.

pat4157
13.09.2023 4 z 5

Takže asi takhle: kniha měla pomalejší tempo, na začátku mě velmi bavil "něžný" popis doby, okolností a samotného hlavního hrdiny a dalších postav. Musím připustit, že některé pasáže mi připadaly nudnější, jiné byly velmi čtivé a zajímavé. Celkově 4 hvězdičky. Čteno v angličtině, která nebyla jednoduchá.

Mornau
03.08.2023 4 z 5

Margaret Lindholm je jedna z mála u které snesu pomalejší plynutí děje v knize.
Příběh je přesně o tom o čem vypráví anotace a přesto mě kniha bavila číst.

Karcoolka2210
26.03.2023 4 z 5

Zatiaľ dávam 4 hviezdy, čerstvo po prečítaní. Už dlho som sa chystala na túto trilógiu, bola mi odporúčaná niekoľkými ľuďmi a som rada, že som sa k nej konečne dostala. Autorka vytvorila originálny svet so zaujímavou mágiou (myslím, že sa ňou inšpiroval aj jeden známy autor, ktorý nie a nie dopísať svoju sériu ;). Dej bol síce z väčšej časti pomalší, ale ako pribúdali stránky, tak ma Fitzov život a osud zaujímali viac a viac, takže sa rovno púšťam do druhej knihy. AJ

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krev a jed v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech6x