Bouře a vzdor přehled

Bouře a vzdor https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351296/bmid_boure-a-vzdor-wD3-351296.jpg 4 1443 1443

Griša série

Z obyčejné dívky Aliny Starkové se stala světlonoška. Mnozí k ní upínají své naděje – vždyť jen ona jediná dokáže zničit Vrásu stínu, jež odedávna sužuje zemi. Jenže cena, kterou za to platí, je vysoká. Touží žít někde v ústraní s milovaným Malem po boku, místo toho stále prchá a skrývá se před minulostí. Temnyj je víc než kdy předtím odhodlaný využít jejích schopností k získání trůnu. Alina nedokáže jeho silné magii sama čelit a tak vyhledá pomoc u divokého a nevyzpytatelného korzára. Jen on se totiž nebojí a je ochoten jí pomoct. Alina se snaží Temnyjovým nástrahám vzdorovat. Přesto se do nich zaplétá a vzdaluje se od lásky, v níž až doteď hledala své útočiště. Nic není zadarmo, a ona s palčivou naléhavostí cítí, že jestli chce Ravku zachránit, bude si muset vybrat. Ponechá si svoji výjimečnou moc a zachrání zemi, nebo se jí vzdá, bude poslouchat svoje srdce, a zvolí lásku? Čeká ji divoká bouře, vnitřní boj. Vyjde z něj jako vítěz, nebo jako poražený?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Siege and Storm , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bouře a vzdor. Přihlašte se a napište ho.

Brambora_Šeby
12.05.2024 3 z 5

Jednoznačně nejslabší díl celé série, tak nějak se nic nedělo a byla to jen vycpávka před velkým finále.

rozaaalie_
29.04.2024 4 z 5

Ach, jsem Alina Starková, mám tak kostnaté ruce a jsem tuze škaredá, ale i přesto přede mnou padají všichni muži na kolena. Tahle věta dokonale charakterizuje celou sérii Griša a jinak tomu nebylo ani ve druhém díle.

Stejně jako v minulé knize mi Alina s Malem neskutečně lezli na nervy xD. Jejich pošťuchování se v momentě změnilo v nesmyslné hádky, které sice podporovaly zamotání zápletky, ale mohly být vyřešené tak za dvě minuty. To by však mezi sebou musely postavy komunikovat, že ano.

Na druhou stranu s Bouří a vzdorem přichází na scénu Nikolaj, kterého bezmezně miluju! Objeví se i další staré známé postavy a taky spousta nových, a přijde mi, že se to konečně netočí jen kolem Aliny, za což jsem upřímně vděčná. Sama zmiňovaná hlavní hrdinka získává v průběhu alespoň pár mozkových buněk (i když nic extra to není) a mění se nám z otravné Mary Sue na o něco snesitelnější postavu, která konečně nemá charakterové rysy ošoupané rohožky.

Moc se mi líbilo, že se děj neodehrává jen v Malém paláci, ale i na jiných místech a nejvíc mě oslnily scény na moři. Celkově prostě miluju ten svět a způsob, jakým funguje. Elementární magie je klasika, ale to propojení s vědou a troufám si říct až lehce strampunk prostředím je za mě top strop. Spousta lidí tenhle díl považuje za výplňový, ale mně se osobně líbil mnohem víc, jak ten první. Ať už kvůli novým postavám, vývoji hlavní hrdinky, ději, prostředí i konečným zvratům. Pořád si sice stojím za tím, že Šest vran nic nepřekoná, ale na poslední díl se těším. A tenhle jsem si, i přes Alinino stěžování, moc užila!

Bobanaunana
22.04.2024 4 z 5

Přiznávám, že jsem dávno přestala být objektivní a od půlky první knížky fandím Temnyjovi :D
Co se týkalo hlavních postav, tak Alina mi nevadila. Jde se s ní ztotožnit, přece jen se snaží udělat pro všechny to nejlepší. Tedy aspoň si to myslí, většinou dělá to nejlepší hlavně pro ni a Mala. Když už jsme u Mala, tak ten je tak otravný, pořád tam kvůli něčemu fňuká. Vždyť ho tam nikdo nedrží, tak ať si jde! :D
Celkově se mi knížka moc líbila, četla se skoro sama, místy možná byla trochu zdlouhavější, ale nic hrozného. Sice stále doufám v nějakou milostonou linku mezi Alinou a Temnyjem, ale té se už asi nedočkám :D
Dávám 4/5.

Knižní novinky (25.9. - 8.10.)

28.09.2017

Strach je mocný spojenec. A věrný. - Temnyj, str. 53

Bereš vůbec někdy něco vážně? - Ne, pokud je to možné. Život je jinak příšerně nudný. - Alina a Sturmhond, str. 83

Vlastně nevím, proč jsem se obtěžovala ptát. Kdyby nás chtěl zradit, rozhodně by mi to neřekl. - Alina, str. 85

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Bouře a vzdor v seznamech

v Právě čtených32x
v Přečtených2 023x