Hamlet přehled

Hamlet https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37524/bmid_hamlet-MQr-37524.jpg 4 3596 3596

Hlavnímu hrdinovi se ve snu zjeví duch jeho otce, dánského krále otráveného vlastním bratrem Klaudiem, a žádá, aby pomstil jeho vraždu. Hamlet na hradě zinscenuje hru, která přesně popisuje smrt jeho otce. Klaudius se sám usvědčí a nařkne Hamleta, že je blázen. Slavná tragédie popisuje osud Hamleta a končí jeho smrtí v souboji. V tomto překladu vydání čtvrté.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Academia

The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark , 1601

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hamlet. Přihlašte se a napište ho.

Hradčiatko
27.04.2024 5 z 5

Prečítaná vďaka vysokoškolskému semináru počas cesty vlakom z Ľubovne do Bratislavy a potom busom do Nitry v origináli a s výpiskami a súčasne s veľkým čitateľským zážitkom. Moja babička (a veľká študijná opora) sediaca oproti sa nestíhala diviť, že ma to tak vzalo "tak malé písmenká a ešte anglicky a ako ti to ide, hmmmm" :) Za mňa (zatiaľ) Shakespearovo naj.

Betulefetule
01.04.2024 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky povinné četbě, a když jsem slyšela o čem kniha je, trochu jsem se lekla, že se v tom ztratím. Kdyby spolužačka neměla na knihu referát, asi bych se v ději opravdu ztratila. Neříkám tím, že kniha byla špatná, ale zorientovat se v ději by mohlo být pro někoho těžší :)

Naďa2411
13.03.2024 5 z 5

Autorovo známé dílo je v podobě tragického dramatu, které je povinnou četbou na střední škole, aspoň doufám, za mne to tak bylo. Nyní jsem si tuto smutnou tragédii připomněla v aknize. Hamlet mladý dánský princ trpí nad skonem svého vlastního otce a o to více, když jeho matka - královna Dánska se hned provdala za Claudia. Další postavou je Ofélie, do které se Hamlet zamiloval.
Nezapomenutelný je výrok Hamleta : "Být či nebýt" , ve kterém se zamýšlí po celou dobu nad otázkou života a smrti.
Kniha pěkná, smutná, má i divadelní zpracování.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hamlet v seznamech

v Právě čtených37x