Harém přehled

Harém
https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98227/bmid_harem-2-vydani-98227.jpg 4 131 131

Když mladou a inteligentní tatarskou dívku Hürrem prodají do otroctví a ona se ocitne v největším harému osmanského sultána Sulejmana, pochopí, že nemá smysl bránit se osudu. Pomsta, kterou vymyslí, musí dlouho zrát. Když se po letech vzdorování intrikám ocitne na nejvyšším stupínku sultánovy přízně, má díky svému vlivu osud celé říše v rukou.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

Harem , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harém. Přihlašte se a napište ho.

Paulika419
25.05.2023 3 z 5

Tak jsem to dočetla.Styl psaní mě nesedí i když námět je poutavý.Byla to třetí kniha od Falconera a taky poslední.Hedvábná stezka byla o mnoho lepší a propracovanější.

Jack Bauer
11.01.2023 4 z 5

Kniha z velmi zajímavého zapovězeného prostředí plná intrik, opět velmi čtivá, ale Hedvábná stezka" se mě líbila mnohem víc. Autor tam má ale chybu, jelikož dané místo jsem navštívil. Sidi Bou Sad se nachází v Tunisku nedaleko Kartága a ne v Alžírsku. Na trhu kde prodávali Julii prodávali Angeliku. Možná je v Alžíru nějaká osada stejného jména, ale dle popisu mě to sedí na Tunisko. Díky barvitě popsanému Istanbulu mě autor nalákal k opětovné návštěvě podívat se na Bránu blaženosti kam se ukládali uříznuté hlavy o čemž jsem tenkrát nevěděl.

marketa7
14.10.2022 4 z 5

Díky toulání se po Databázi jsem si připomněla dojmy z Haremu. Mně se líbil, tolik odlišné prostředí i čas mne zaujaly, četlo se velmi dobře. Jak moc bylo vyprávění věrné historii nedokážu posoudit, vyhrál pocit z četby.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Harém v seznamech

v Právě čtených3x