Město kostí přehled

Město kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51506/mesto-kosti-51506.jpg 4 242 242

Na Hollywood Hills byly nalezeny kosti dvanáctiletého chlapce. Šokujícího případu se ujímá nekonvenční detektiv Harry Bosh a brzy zjišťuje, komu léta pohřbené ostatky patřily. Během nervy drásajícího pátrání postupně odkrývá jednotlivé vrstvy dávno zapomenutých událostí a odhaluje smutnou pravdu o pošramoceném životě hocha, kterému osud v žádném ohledu nepřál. Harry je rozhodnut vyřešit případ do nejmenších detailů, aby mohli být všichni viníci spravedlivě potrestáni. Zpočátku se domnívá, že se mu daří plnit vytýčený cíl, ale pak dojde ke smršti událostí, které vážně ohrožují jeho policejní kariéru. Harry se tím tradičně nenechá zastrašit a pokračuje v započaté práci – aby dospěl k závěru tak šokujícímu a nečekanému, že čtenář bezděčně zalapá po dechu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

City of Bones , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Město kostí. Přihlašte se a napište ho.

items
21.02.2024 5 z 5

Ťažšie na prečítanie. Moc nemusím príbehy, v ktorých sú obeťami zla deti. Moja chyba, snažím sa nečítať anotácie, na môj vkus obsahujú až moc informácií z deja a pri čítaní samotného príbehu už len čakám kedy sa stane toto a kedy tamto a kedy príde sľubovaný zvrat.
Nič to však nemení na 5 hviezdičkovom hodnotení.

PitoR
07.01.2024 5 z 5

Vykúpenie!
„Raz mi ktosi povedal, že celý život sa snažíme dosiahnuť jediné. Vykúpenie. Chceme sa vykúpiť. Za všetko. Za čokoľvek. Všetci chceme, aby nám bolo odpustené.“

Harry Bosch je späť v 8. časti rovnomennej série o detektívovi z Los Angeles. Tentokrát ide o starý príbeh, keď sa na jednom kopci nájdu kosti dieťaťa a tie jednoznačne napovedajú tomu, že išlo o násilnú smrť.

„Vraždy detí človeka mátajú navždy. Je po nich úplne prázdny a vystrašený. Na svete neexistuje nepriestrelná vesta, ktorá by pri nich dokázala vyšetrovateľa ochrániť. Pri vraždách detí si vždy uvedomí, že svet je plný strateného svetla.“

Harry v skvelej forme, dokonca zamilovaný, ale... Viac prezrádzať nebudem. Snáď iba toľko, že záver ma veľmi prekvapil. Výborná detektívka, avšak na to som si pri Michaelovi Connellymu už akosi zvykol. A opäť nesklamal, takže maximálna spokojnosť.

helenkan
12.10.2023 4 z 5

Stačí se dostat přes ( pro mě trochu rozvláčný) začátek, ale pak to má správný grády. A tak jsem zase ponocovala. Nojo, zvědavost až do konce, by mě stejně nedala spát. :-) Pěkná detektivka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

2003 - Barry Award (Best Novel)
2003 - Anthony Award (Best Novel)

Kniha Město kostí v seznamech

v Právě čtených1x