Kouzelný svět Harryho Pottera přehled

Kouzelný svět Harryho Pottera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12340/bmid_kouzelny-svet-harryho-pottera-6547d2f63afb5.jpg 4 229 229

V knížkách o Harry Potterovi J. K. Rowlingové je ukryta celá řada hravých narážek na historii, legendy a literaturu. Tato knížka se pokouší autorčiny narážky dešifrovat, odhaluje obratně skryté významy. S její pomocí se čtenář seznámí s významem jmen některých hrdinů, původem a výskytem nejrůznějších fantastických zvířat, odkryje i podobnost některých Harryho dobrodružství s jinými legendami a mýty. Dozví se např. od jakého slova je odvozen název koleje Nebelvír, zda čarodějnice odjakživa létají na košťatech nebo proč se profesorka McConagallová objevuje v kočičí podobě. V knížce nechybí ani bibliografie a internetové zdroje.... celý text

Fantasy
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Magic Worlds of Harry Potter , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kouzelný svět Harryho Pottera. Přihlašte se a napište ho.

DarkAvenger
19.07.2021 5 z 5

Zajímavá kniha pojednávající o HP fenoménu. Četla swm jí jako dospívající a dozvěděla se pár informací navíc nebo byla přinucena o některých věcech víc přemýšlet. Pro zajímavosti to fandům HP dobře poslouží aby si rozšířili svoje znalosti.

Luigi1
18.11.2020 3 z 5

Očekával jsem od toho víc.Docela jsem zklamaný.

Devid
27.01.2019

Je to sice už delší dobu co jsem tuhle knihu četl, ale je tam dost zajímavých informací atd

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kouzelný svět Harryho Pottera v seznamech

v Právě čtených1x