Harry Potter očami kresťana přehled

Harry Potter očami kresťana https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83779/harry-potter-ocami-k-83779.jpg 2 10 10

Harry Potter – sprvu neznáme meno, neskôr „pojem“. Roky bol všade – nielen v kníhkupectvách, kinách alebo hračkárstvach, ale i na školských potrebách všetkého druhu, potravinách, spotrebnom tovare a odevoch. Boli obdobia, keď sa takmer nedalo vyhnúť každodennému stretnutiu s týmto menom. Málokto sa však vyhnúť naozaj chcel. Veď išlo o sympatického chlapca čarodejníka, pútavý príbeh, rozprávku ako každá iná… len ešte úspešnejšiu a lepšie marketingovo podporovanú. Neskôr sa však objavili určité pochybnosti o samom príbehu. Prečo vznikli? Existujú nejaké riziká spojené s touto čarodejníckou sériou? Alebo je to len prílišné nafúknutie problému?... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Don Bosco

Harry Potter očima kresťana , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter očami kresťana. Přihlašte se a napište ho.

DarkAvenger
20.07.2021

Na Harryho Pottera by se takto pohlížet nemělo. Myslím negativně od Církve. Nelíbilo se mi že dřív pálili jeho knihy. HP přitom podporuje křesťanské hodnoty a hlavní hrdina se obětoval ve stylu Ježíše
Co víc chtít? Díky moderním fantasy knihám a filmům mají mladí blíže k víře. Ovšem preferují jí vyznávat sami bez c
Církve což schvaluji. Sama to mám stejně.

Misos
31.07.2014 odpad!

Táto kniha má zavádzajúci názov. Skutočný názov by mal byť : Harry Potter - Očami fanatika žijúceho v stredoveku :)
Presne kvôli takýmto ľuďom sa väčšina ľudí odvracia od Boha. Vyznieva to ako keby Cirkev prikazovala ľuďom iba ísť do kostola a naspäť :) A to dáva ateistom iba ďalšiu zámienku, robiť si z nás veriacich srandu :)

Mako123123
28.02.2014 odpad!

Ja som to síce nepísal ale dnes som to našiel a odporúčam prečítať: http://sharksyk.blog.cz/1201/martin-zitnansky-harry-potter-ocami-krestana

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Harry Potter očami kresťana v seznamech

v dalších seznamech1x

magie Harry Potter morálka vývoj a výchova dětí manipulace (psychologie)

Autorovy knížky

2011  42%Harry Potter očami kresťana