Havana blues přehled

Havana blues
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35211/mid_havana-blues-lR0-35211.jpg 4 13 13

Strhující příběh ze současné Havany, oceněný španělskou Azorínovou cenou za nejlepší román roku 1998. Paralelně líčí osudy dvou dívek – absolventky dějin umění Claudie, osaměle pečující o malé dítě, a tajemné, velmi vyhledávané „společnice“ cizinců La Mory. Ze střípků vyprávění dvou mužů, silně poznamenaných setkáním s protagonistkami, i z vhledů do vnitřního prožívání obou dívek, zejména Claudie, která rozmlouvá s afrokubánskými božstvy a se vzdálenými předky, se v otevřeném závěru složí mozaika životních postojů mladé kubánské generace hledající vlastní identitu i způsob přežití v dříve překrásné a nyní tolik zchátralé Havaně konce 20. století.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

El hombre, la hembra y el hambre , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Havana blues. Přihlašte se a napište ho.

Afilada
03.09.2020 5 z 5

Věrohodný popis kubánské "socialistické" reality před 30 ti lety. Dnes je tam situace ještě mnohem horší, takže emigrace na Floridu je řešení pro statisíce Kubánců.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Havana blues v seznamech

v dalších seznamech1x