Sémě zkázy přehled

Sémě zkázy https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7038/hellboy-hellboy-seme.jpg 5 200 200

Hellboy série

První kniha o pekelném chlapci – Hellboyovi nám ukáže jeho příchod na náš svět, staneme se svědkem vraždy jeho adoptivního otce a poznáme jeho největší Nemesis – mnicha Rasputina. Zároveň poznáme i zbytek zásahového týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany – rybího muže Abe Sapiena a pyrokinetičku Liz Shermanovou. Společně se postaví proti žabolidem z rodiny Cavendishů a prastarému bohovi Ogdru Džahadovi.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Calibre Publishing

Hellboy: Seed of Destruction #1 - #4 , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sémě zkázy. Přihlašte se a napište ho.

Gordonlord
01.12.2023 2 z 5

Hellboyův origin.

Kdyby se nejednalo o vysvětlení (alespoň částečné) původu hlavního hrdiny, zůstal by pouze velice jednoduchý příběh se zápletkou jako z šestákových dobrodružných sešitů z úsvitu minulého století, křížených s prvními příběhy Conana, avšak bez jeho atmosféry.

O tu se zde stará snad jen kresba. Ta je zásadní, originální a ve své podstatě již legendární. Bez ní by to bylo bezduché "hack and slash" s hororovým nádechem, podle výše popsané šablony.

Placi
18.07.2023 5 z 5

Nádherná kresba, která na vás dokonale přenese všechnu tu ponurost příběhu, ve mně probouzela řadu tíživých pocitů. Hodně stísněně jsem se cítil především u scén, kde se objevily žáby, jako předzvěst přicházející hrůzy. Legendární Hellboy se nám tu představuje v celé parádě. Zcela jednoznačně dávám plný počet.

mpb1913
26.05.2023 3 z 5

Tak sem si řekl, že je čas zkusit taky nějaké universum. V těchto dnech vychází padesátá kniha z tohoto světa, což slibuje spoustu zábavy. Bohužel první díl mě úplně nenavnadil, po skvělém úvodu sem knihou tak nějak nezaujatě proplul. Ke koupi druhého dílu mě nakonec přesvědčily postavy samotné a touha setrvat v nějakém universu delší dobu a třeba ho projít kompletně. Na Comics Centrum výborný článek o tom v jakém pořadí jednotlivé knihy číst.

Zemřel Jan Kantůrek, překladatel Zeměplochy

23.03.2018