Nejmenší společný násobek přehled

Nejmenší společný násobek https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531146/bmid_nejmensi-spolecny-nasobek-65bbb88b8ada0.png 4 5 5

Helsinská trilogie série

1. díl

První díl autobiografické trilogie z Helsinek. Román odehrávající se ve čtyřech dnech, a přitom během několika desetiletí. Po náhlé smrti otce se žena středního věku vrací ve vzpomínkách do dětství, které prožila ve čtyřicátých a padesátých letech dvacátého století. Otcova odměřenost a komunistické ideály, matčina nespoutanost a bezstarostnost, svérázné tety, první lásky, ale i rozporuplné pocity ze sebe samé a zárodky hledání vlastní identity. Holčička, která chtěla být klukem, se stává pozorovatelkou vlastního života. Z okouzlujících, radostných, snových, ale i jadrných a melancholických střípků skládá Saisio jedinečnou a mnohovrstevnatou mozaiku, v níž se stírají hranice mezi vyprávěním, vzpomínkami a skutečností.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Pienin yhteinen jaettava , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nejmenší společný násobek. Přihlašte se a napište ho.

kaja77
05.05.2024 4 z 5

Takhle se ponořit do vzpomínek...to je umění. Strašně by mě zajímalo do jaké míry je to umělecká fantazie a do jaké míry byla malá Pirkko obdařená takovou citlivostí a pamětí.. např.me fascinovalo čím vším ji voněla škola, učitelky, nová škola apod. Pobavilo setkání s Ježíšem :) přiznám se, že jsem se těšila na trochu více poválečných Helsinek ale kniha je spíše subjektivní, osobní.

Pravidla hry, Léčebna a další knižní novinky (15. týden)

07.04.2024

Kniha Nejmenší společný násobek v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x