Herbář vzpomínek přehled

Herbář vzpomínek https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506400/bmid_herbar-vzpominek-Cvq-506400.jpg 4 67 67

V roce 1929 je Kátě šestnáct let, je obklopena rodinou a je zamilovaná. Když do její vesnice dorazí Stalinovi příznivci, začíná se však její život měnit. Sousedé, kteří odmítají kolektivizaci, mizí neznámo kam a každý nový den je nejistý. Přežít je stále těžší i kvůli naprostému nedostatku potravin, a přesto i v těch nejtemnějších časech existuje světlo naděje. Po sedmdesáti letech objeví mladá žena deník své babičky, který odhaluje dávno pohřbená tajemství.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Memory Keeper of Kyiv , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Herbář vzpomínek. Přihlašte se a napište ho.

luky123
12.04.2024 4 z 5

Další z románů, kde se minulost prolíná s přítomností. Ta linka z minulosti se mi líbí víc, je silná a místy hodně krutá. Neumím si představit, žít v takové době.

misssicccka
09.04.2024 4 z 5

Snazim se hodnotit objektivne: poslouchala jsem v audioverzi., ta byla super, ale bohuzel dej je ocekavany a chybi mi tam vice realii. Soucasna dejova linie je jak pres kopirak jinych del. Tak davam ctyri. Za audio bych dala pet.

Hanouch072
02.04.2024 3 z 5

Dějová linka "současnosti" mohla být rozvitější. Podle výpočtu bylo babičce tak přes 90..kupodivu, čím vším si prošla, byla velmi čilá. Historická linka byla velmi zajímavá, o tomto období jsem nic nevěděla a citát na začátku, uf.

Tlukot tisíců srdcí, Šťastně až do smrti a další knižní novinky (23. týden)

04.06.2023

Kniha Herbář vzpomínek v seznamech