Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot přehled

Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258077/bmid_male-sede-bunky-jak-to-vidi-poirot-ulW-258077.jpg 4 87 87

Hercule Poirot série

„Řešení každé záhady leží v malých šedých buňkách mozku,“ tvrdí drobný mužíček s vejčitou hlavou, pečlivě pěstěným knírem a svérázným stylem oblékání i chování. Zároveň se však neostýchá dodat: „Jmenuji se Hercule Poirot a jsem asi nejlepší detektiv na světě.“ Je neskromný, puntičkářský, pedantský... a geniální. Lze se o tom přesvědčit jak ve více než 50 románových či povídkových příbězích, tak v této knize shrnující vše podstatné, co kdy Poirot prohlásil – mimo jiné o sobě, o jídle a pití, angličtině, ženách, myšlení zločince či o svém drahém příteli Hastingsovi. Sem tam humorné, často hluboké a vždy odvážné a odhalující – takové jsou Poirotovy výroky, které nám umožní nahlédnout do duše této postavy a zároveň se přesvědčit, kolik důvtipu, bystrosti a moudra do ní vložila její autorka Agatha Christie, od jejíhož narození uplynulo v roce 2015 už 125 let.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Citáty a přísloví
Vydáno: , Knižní klub

Little Grey Cells: The Quotable Poirot , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot. Přihlašte se a napište ho.

Bája89
08.12.2020 3 z 5

Velmi příjemná Poirotovská jednohubka. Pro ty, co mají rádi tohoto malého Begličana ideální čtení.

Dáda4
02.12.2020 5 z 5

Knížečka se čte lehce a díky citacím Hercula Poirota vrací člověka zpět do děje jednotlivých scén. Za mne určitě plný počet :).

knihomolka27
07.08.2020 3 z 5

Při čtení této knížky musíte i vy trochu zapojit vaše malé šedé bunky mozkové......Agatha do Poirota totiž vložila mnoho hlubokomyslných myšlenek, které jsou tady mnohdy tak trochu vytržené z kontextu.

Už od doby vydání jsem toužila ji mít u sebe, a zařadit jako čestného hosta do mé knihovničky. Otevřít jí kdykoli se mi zamane,.......tak často to ale určitě nebude, v knížce je sice mnoho vtipných a úžasných hlášek, ale u většiny z nich jsem se sotva pozastavila.........já bych zvolila určitě trochu jiné vhodnější pasáže, a označila jakou část říká Poirot a jakou ostatní postavy..........není to nic nového, a ti co doufají, že nakouknou do Herculova soukromí se nedočkají, tak jak by si to přáli..

I úvod napsaný samotnou Agáthou Christie, který znám z jejího životopisu, je zkrácený a s tím původním nemá nic moc společného, a přitom ho stačilo jen doslovně opsat z jejího životopisu.....kde bylo i daleko lépe vysvětleno jak vlastně Agátha k Herculovi přišla......já tu původní celou pasáž mám moc ráda

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Malé šedé buňky: Jak to vidí Poirot v seznamech