Němý svědek přehled

Němý svědek https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229/bmid_nemy-svedek-o9d-229.jpeg 5 594 594

Hercule Poirot série

Příbuzní už se nemohou dočkat tučného dědictví po tetičce Emily, ale ta jako na potvoru ne a ne umřít a za života nechce pustit ani chlup. A to přitom všichni peníze tak zoufale potřebují! Nakonec se do toho vloží pes Bob a nastraží na milou Emily past v podobě míčku zapomenutého na schodech. Anebo to nebyl pes, kdo ho tam nechal? A byl to vůbec míček? Ale vždyť je to vlastně jedno, tetka nakonec stejně umírá přirozenou smrtí. Nebo snad ne? Poté, co dostane dopis s prosbou o pomoc, pouští se slavný detektiv Hercule Poirot do pátrání, na jehož konci budou všechny záhady objasněny a všechny otázky samozřejmě správně zodpovězeny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Dumb Witness , 1937

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Němý svědek. Přihlašte se a napište ho.

sgjoli
05.05.2024 4 z 5

Němého svědka jsem viděla nejdříve zfilmovaného s Davidem Suchetem. Ke knize., resp. audioknize, jsem se dostala až nyní. A i když nehodnotím 5 hvězdami, jsem přesto spokojená.
V případě tohoto příběhu jsem si matně vybavovala rozuzlení, kdo je pachatel a jakým způsobem Poirotovi dojde ten poslední kousek skládačky, aby s určitostí mohl pachatele usvědčit. Ale nevěděla jsem, že se filmové zpracování v některých detailech liší. To ale nic neměnilo na tom, že jsem si tu Poirotovo pátrání krok po kroku užila. Poirotovo pravidelné špičkování a konfrontace s kapitánem Hastingsem, což mne vždycky dost baví, jsou pak už jen třešinkou na dortu.
Důvod, proč nehodnotím 5 hvězdami, je prostý - od autorky mám svých pár TOP titulů, na které nedám dopustit - a jak už mám autorku celkem dost načtenou/naposlouchanou, je čím dál těžší, aby se mezi mé nejoblíbenější knihy z pera autorky dostalo něco nového.
Každopádně tohle bylo moc dobré a určitě doporučuju.

Emik87
20.02.2024 5 z 5

Jeden z mých nejmilovanějších příběhů. Tentokrát má Poirot pomocníka. Bob je prostě skvělý.

ddkk
06.01.2024 5 z 5

Němý svědek je jeden z nejlepších případů HP. Kapitán Hastings vypráví o záhadné smrti bohaté tetičky Emily. A nebýt geniálního Poirota, padla by vina na toho nejnevinnějšího člena rodiny...

Bob je k pomilování a HP jakbysmet!

Doporučuji.

Knižní novinky (24. týden)

07.06.2020

Kniha Němý svědek v seznamech