Heřmánkové údolí přehled

Heřmánkové údolí
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140157/bmid_hermankove-udoli-nOr-140157.jpg 5 3720 3720

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Heřmánkové údolí. Přihlašte se a napište ho.

Vevericka.eva
dnes 3 z 5

Kniha je taková jednoduchoučká jednohubka. Autorka píše stručně, přímočaře. Jde o příběh ženy s těžkým osudem a velkým srdcem.

Ada0004
02.06.2024 4 z 5

Kniha se moc dobře čte, ani čtenář neví jak a už je na konci. Zajímavý příběh poválečného Československa, osidlování opuštěných domovů po odsunu, příchod Volyňských Čechů, ale hlavně příběh těžkého života, velice silné a odhodlané ženy, statečnosti a pevnosti, ale též slabosti druhých a zrady a krutého období nástupu komunismu. Povedené.

Lucciella_L
30.05.2024

Přiznám se, že na tuto knížku jsem půlroku koukala na stole v práci a pořád hledala čas.... Nicméně, čekání se vyplatilo :)

Krásný příběh mladičké Anny, která se po válce vrací k tetě, kde ji ale nečeká nový domov, ale svatba s hospodským.

Anna se v 17 letech vdá, rodí děti jako na běžícím pásu a ještě se zvládá starat o pohostinství. Nikdy si nestěžuje zvládá všechno, co jí osud nadělí.... A že v jejím životě přijdou pěkně horké chvilky.

Příjemné čtení na květnová odpoledne do křesílka na terase :)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Heřmánkové údolí v seznamech

v Právě čtených61x