Hladová cesta přehled

Hladová cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67838/bmid_hladova-cesta-OEl-67838.jpg 4 14 14

Román o životě obyvatel jednoho městského ghetta v době, kdy se v Nigérii schylovalo k vyhlášení nezávislosti. Do každodenních trampot lidí, kteří své živobytí často obhajují jen s vynaložením všech sil a důvtipu, doléhá politika — drsné předvolební akce konkurenčních stran se střetávají s mentalitou lidí, zvyklých spoléhat v životních komplikacích kromě vlastních tvrdých pěstí spíše na fetiše, tradiční zaříkávání kouzelníků a pomoc nevyzpytatelných duchů.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Volvox Globator

The Famished Road , 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hladová cesta. Přihlašte se a napište ho.

000nugatovej
04.01.2020 3 z 5

Uf. To byla fuška. Stále dokola se opakující útěky do barvitého, ale hrozivého magického světa jorubské mytologie, a návraty do neutěšeného ubohého života nigerijského ghetta, kde "člověk unese celý svět, a přesto nedokáže unést břímě vlastní hlavy... Ideje a sny..." (str. 450) Chvílemi povznášející, zejména v pasážích o stále bojujícím tatínkovi ("Brzy se něco stane," řekl jsem troufale. "Něco nádherného," řekl tatínek ... - str. 459) a jeho obdivuhodně silné milující ženě, ale přece jen únavné, hlavně v tom magickém realismu plném duchů, ještěrek a přízračných nestvůr.

Lexand
28.06.2019 3 z 5

U takhle obsáhlého textu se to dá pochopit, ale všiml jsem si často chyb překladu a nedůsledné redakční práce.

buitenlander
10.09.2017 3 z 5

Zvláštní román. Mám pocit, že nemám úplně právo ho komentovat, protože nemám dostatečné povědomí o africké mytologii a obecně reáliích, které se prý do příběhu velmi promítaly. Tím pádem pro mě román byl spíš sledem fantaskních historek/představ, ze kterých jsem si nedokázala sestavit příběh a ani si je užít samy o sobě, takže se pro mě kniha strašně vlekla a dočetla jsem ji jen ze setrvačnosti, nicméně věřím, že někomu jinému její specifická atmosféra může sednout lépe.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1991 - Booker Prize