Hliněný bůh přehled

Hliněný bůh https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62620/bmid_hlineny-buh-10l-62620.jpg 4 13 13

Proti válce a zneužívání vědy k jejím cílům namířený dobrodružný příběh se odehrává v poušti Afriky. Líčí úsilí německého vědce vytvořit křemíkové bytosti, které by se jako myslící automaty staly ideálními vojáky v příští válce.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Svět sovětů

Glinjannyj bog , 1963

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hliněný bůh. Přihlašte se a napište ho.

DzordanoChruno
22.04.2022 2 z 5

Nápad to nie je zlý, ale spracovanie je také Asimovské, bez akejkoľvek emócie.

vas
09.08.2021 5 z 5

Tuto nadčasovou sci-fi miluji od dětství. Dal mi ji můj milovaný dědeček Jára, který pracoval v papírně. Hliněný bůh tam byl určený k likvidaci a rozemletí na totální... (Přemýšlím, ale fakt mě lepší sousloví než totální sračky nenapadá.)
Příšerně pomalí, ale nezadržitelní Dněprovovi hlinění vojáci (vyrobení z živáčků) nebo dnešní samořídící drony, co je děsivější?

Dandy1
17.05.2021 3 z 5

Kraťoučká knížka. A přesto nese poselství... Je zajímavé jak vypadalo sci-fi v roce 1964. Námět je aktuální stále. Jen by se dnes bylo potřeba probojovat mnoha bezpečnostními opatřeními. Na konci knihy byla cenovka 4.50 korun. To je k neuvěření.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hliněný bůh v seznamech

Afrika věda protiválečná

Anatolij Petrovič Dněprov (p)
ruská, 1919 - 1975
1964  85%Hliněný bůh