Hodina mezi psem a vlkem přehled

Hodina mezi psem a vlkem
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23972/bmid_hodina-mezi-psem-a-vlkem-1kt-23972.png 4 160 160

Poetika v básních nezapomenutelného moravského básníka. * Najděte dva kusy dřeva a zkuste tlouci polínkem o polínko. Tak jsem to dělal doma, když jsem vyklepával hodinu mezi psem a vlkem. Musíte klepat do rytmu. Musíte vyšívat tím dřevem. Snad se vám podaří probudit v sobě hvozd. 22-031-64

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hodina mezi psem a vlkem. Přihlašte se a napište ho.

sgjoli
12.03.2023

Hodina mezi psem a vlkem je sbírka, kterou jsem četla už na vysoké škole, ale zjistila jsem, že si vlastně z této sbírky vůbec nic nepamatuju. A po nynějším druhém čtení jsem zjistila, proč.
Bohužel musím konstatovat, že tato básnická sbírka po mně vůbec nic nezanechala, ačkoliv jsem se snažila pozorně číst a vnímat. Jenže tyto texty, které sbírka v sobě obsahuje, po mně prostě jen stekly a brzy zas nebudu vědět zhola nic, co tahle sbírka nabízí.
Básně na mne působily jako takové momentky ze života, kdy básník pozoruje své nejužší okolí a popisuje své postřehy. Jsou tu motivy města, přírody, ročních období, sněhu, květů... dvěma básněmi vzdává hold K. J. Erbenovi a také O. Mikuláškovi. Některé básně jsou rýmované, některé zase připomínají volný proud vědomí.
Nakonec knihu nechávám bez hvězdičkového hodnocení - neumím ji pojmout, hodnotit, uchopit. Ve srovnání se Skácelovou Smuténkou, kterou jsem četla nedávno, tohle nebyl můj šálek čaje. Zatímco Smuténka ve mně zanechala určité emoce a dojmy, Hodina mezi psem a vlkem bohužel nic, no.

Jizi
05.03.2023 5 z 5

Podzim za městem

Jak ohýbači železa se postavily dny
k dřevěným stolům.
Ve vlasech mají rez a plavovlasé dýmy
spíš splývají. Už není žízeň,
ač ke studnám je blízko.

Vyrostlo plno plotů z ticha
a podle plotů mnoho přelízek.

A kdo dnes zná
hliněná jména králů asyrských,
tak mocná, že to bolí
o čtvrté ráno v rovinách?

A co zátopolí?

Kradeným koněm podzim rzá.

kopeceli
27.12.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější báseň - Kam odcházejí maminky… A pak hned všechny ostatní bez výjimky. Snové, melodické, beroucí za srdce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hodina mezi psem a vlkem v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x